Kronika Oca nadbiskupa

2016. godina

1. 1., svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine

6. 1., Bogojavljenje
    * Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje

15. 1., Sv. Stošija
    * Zadar - sudjelovao na svečanoj proslavi svetkovine sv. Stošije, zaštitnice grada

16. 1.
    * Ordinarijat – predsjedao sjednici Prezbiterskoga vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije

17. 1., Druga nedjelja kroz godinu
    * Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom blagdana Gospe Ranjene

18. 1.  
  * Ordinarijat – primio članove Udruge osoba s invaliditetom „Prijatelj“ iz Metkovića
    * BiH, Sarajevo – nazočio svečanoj akademiji povodom 25. obljetnice biskupskog ređenja uzoritog kardinala Vinka Puljića

19. 1.
    * BiH, Sarajevo – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i prigodnom ručku prigodom 25. obljetnice biskupskog ređenja uzoritog kardinala Vinka Puljića

20. 1.
    * Ordinarijat – predstavio knjigu pape Franje „Božje ime je Milosrđe“
    * Ordinarijat – predsjedao sjednici Pastoralnog vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije

22. 1.
    * Katedrala – predvodio molitvu za jedinstvo kršćana

20. 1.
    * Mlinište – predvodio misu zadušnicu za pokojne roditelje

25. 1.
    * Zagreb – Izvanredno plenarno zasjedanje HBK

26. 1.
   * Zagreb – nazočio Teološko-pastoralnom tjednu
   * Zagreb – sjednica Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja

31. 1., Četvrta nedjelja kroz godinu
    * Split, Dobri – predvodio Službu Riječi prigodom završetka godine posvećenog života u crkvi Gospe od Zdravlja

2. 2., Prikazanje Gospodinovo - Svijećnica
    * Dubrovnik – sudjelovao na otvaranju feste i svečanoj Večernjoj uoči svetkovine sv. Blaža
3. 2. Sv. Blaž, b. i mč.
    * Dubrovnik – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i procesiji povodom svetkovine sv. Blaža, zaštitnika Grada
4. 2.
    * Split, Dobri – predvodio sv. misu zadušnicu za pokojnog fra Petra Bezinu u crkvi Gospe od Zdravlja
7. 2.
    * Kotor, Crna Gora – sudjelovao na proslavi sv. Tripuna, zaštitnika Grada
17. 2.
    * Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije
26. 2.
    * Ordinarijat – Ugostio na večeri crkvene vjerodostojnike, goste prigodom ređenja mons. Jure Bogdana
27. 2.
    * Split, Konkatedrala – u ulozi glavnog zareditelja predsjedao svečanim euharistijskim slavljem i obredom ređenja novog Vojnog ordinarija, mons. Jure Bogdana
28. 2.
    * Split, Katedrala – koncelebrirao na euharistijskom slavlju, biskupskoj mladoj misi mons. Jure Bogdana
29. 2.
    * Otrić – pastirski pohod

1. 3.
    * Desne – pastirski pohod
* Rogotin – pastirski pohod
2. 3.
    * Zagreb, Zgrada Vojnog ordinarijata – prisustvovao svečanom preuzimanju Vojnog ordinarijata mons. Jure Bogdana, novozaređenog Vojnog ordinarija
3. 3., sv. Marin (imendan)
    * Vid/Prud – pastirski pohod
4. 3.
    * Tugare – predvodio euharistijsko slavlje prigodom 1164. obljetnice prvog spomena imena Tugare
5. 3.
    * Metković, sv. Nikola – pastirski pohod
6. 3. Četvrta korizmena nedjelja
    * Bijeli Vir – pastirski pohod
7. 3.
    * Opuzen – pastirski pohod
8. 3.
    * Slivno Ravno – pastirski pohod
9. 3.
    * Metković, sv. Ilija – pastirski pohod
11. 3.
    * Stablina – pastirski pohod
12. 3.
    * Split, palača Milesi – otvorio Dane kršćanske kulture
13. 3., Peta korizmena nedjelja
    * Makarska, Katedrala sv. Marka – predvodio euharistijsko slavlje prigodom tradicionalnog pohoda Makarskoj uoči Uskrsa
14. 3.
    * Split, Katedrala – predvodio euharistijsko povodom 8. obljetnice preminuća službenice Božje Chiare Lubich, utemeljiteljice Djela Marijina
15. 3.
    * Ordinarijat – primio bogoslove kandidate za službe lektorata i akolitata
16. 3.
    * Split, CBS – predvodio euharistijsko slavlje i podijelio kandidaturuza đakonat i prezbiterat šestorici bogoslova na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije i dvojici na naslov Dubrovačke biskupije
17. 3.
    * Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obljetnica smrti pokojnih splitsko-makarskih nadbiskupa: Frane Franića i Ante Jurića

19. 3., sv. Josip, zaručnik Blažene Djevice Marije
    * Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje podjele službi lektorata i akolitata
    * Dugi Rat – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnika župe

20. 3., Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodnje
    * Split, Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
* Split, Katedrala - popodne sudjelovao na uri klanjanja

21. 3. Veliki ponedjeljak
* Split, Katedrala - popodne sudjelovao na uri klanjanja

22. 3., Veliki utorak
    * Ordinarijat – sveta misa i doručak sa djelatnicima Ordinarijata
* Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
* Katedrala – popodne sudjelovao na uri klanjanja
* Ordinarijat - sudjelovao na zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“

23. 3., Velika srijeda
    * Katedrala – ujutro sudjelovao na uri klanjanja
    * Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
    * Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova

24. 3., Veliki četvrtak
    * Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
    * Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje

25. 3., Veliki petak
    * Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
    * Katedrala – predvodio obrede Velikog petka

26. 3., Velika subota
    * Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
    * Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike te sudjelovao na zajedničkom ručku
    * Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje
27. 3., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
    * Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
    * Zatvor, Bilice – predvodio euharistijsko slavlje
1. 4.
    * Ordinarijat – primio predstavnike Međunarodne katoličke karizmatske službe (ICCRS)
3. 4., Nedjelja Božanskog milosrđa
    * Split, Sjemenište – sudjelovao na svečanoj akademiji uoči svetkovine Navještenja Gospodinova
25. 3., Navještenje Gospodinovo - Blagovijest
    * Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice Sjemeništa i Nadbiskupijske klasične gimnazije
* Split, Samostan Sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog - predvodio euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice samostana i splitske Provincije Navještenja Gospodinova
4. – 7. 4.
    * Zagreb, HBK – sudjelovao na 52. redovitom plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije
8. 4.
    * Komin – pastirski pohod
9. 4.
    * Bagalović – pastirski pohod
10. 4., Treća vazmena nedjelja
    * Ploče – pastirski pohod
11. 4.
    * Ravča – pastirski pohod
12. 4.
    * Kozica/Zavojane – pastirski pohod
13. 4.
    * Seget – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
14. 4.
    * Orah – pastirski pohod
15. 4.
    * Dolina Neretve – predvodio izlet djelatnika i suradnika Ordinarijata
16. 4.
    * Krstatice – pastirski pohod
17. 4., Četvrta vazmena nedjelja, Nedjelja Dobrog Pastira
    * Seget – sveta krizma
18. 4.
    * Staševica – pastirski pohod
19. 4.
    * Veliki Prolog – pastirski pohod
20. 4.
    *Raščane/Župa Biokovska – pastirski pohod
21. 4.
    * Vidonje – pastirski pohod
22. 4.
    * Metković (sv. Ilija) – predvodio sv. Misu i obred krštenja
    * Metković (sv. Ilija) – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

23. 4.
    * Metković (sv. Ilija) – sveta krizma
    * Opuzen - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
    * Slivno Ravno - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

24. 4., Peta vazmena nedjelja
    * Slivno Ravno – sveta krizma
    * Opuzen – sveta krizma
    * Split, Ordinarijat – primio predstavnike inicijative „40 dana za život“

26. 4.
    * Vrgorac – pastirski pohod
27. 4., Blažena Ozana Kotorska
    * Split, Škrape – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
29. 4., sveta Katarina Sijenska
    * Podbablje - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
    * Vinjani - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
30. 4.
    * Split, Škrape – sveta krizma

1. 5., Šesta vazmena nedjelja
    * Podbablje – sveta krizma
    * Vinjani – sveta krizma

3. 5., sveti Filip i Jakov
    * Split, mesdžid Medžlisa Islamske zajednice u Splitu – posjetio molitveni prostor Islamske zajednice gdje ga je primio glavni imam Vahid efendija Hadžić sa svojom suprugom i muallimom (vjeroučiteljicom) Suadom, te s mujezinom molitvenog prostora
    * Solin, Gospa od Otoka – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

5. 5., Uzašašće Gospodinovo
    * Ordinarijat – svečano otkrio reljef Ivana Pavla II., djelo akademskog kipara gospodina Kuzme Kovačića, u dvorani Ivan Pavao II.

6. 5. sv. Dujam, biskup i mučenik, zaštitnik Splita i Nadbiskupije
    * Ordinarijat – primio hrvatskog generala Mirka Šundova, načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske, zatim zapovjednika Hrvatskog vojnog učilišta generala pukovnika Slavka Barića, zapovjednika Hrvatske ratne mornarice komodora Predraga Stipanovića i pukovnika Darka Podruga
    * Split, Hrvatsko narodno kazalište – prisustvovao svečanoj sjednici Gradskog vijeća uoči slavlja svetog Dujma i Dana Grada
    * Ordinarijat – primio predsjednika Vlade Republike Hrvatske, gospodina Tihomira Oreškovića, zajedno sa ministrom unutarnjih poslova Vlahom Orepićem, ministrom poduzetništva i obrta Darkom Horvatinom, županom splitsko-dalmatinskim Zlatkom Ževrnjom te brojnim suradnicima
    * Split, Katedrala – predvodio svečanu molitvu Večernje tijekom koje su prepozit Prvostolnog kaptola mons. Nediljko Ante Ančić i gradonačelnik grada Splita Ivo Baldasar otvorili moćnik sv. Dujma
    * Split, palača Skočibučić-Lukaris – otvorio izložbu fotografija „Papa Franjo u Izraelu“
    * Katedrala – Riva – sudjelovao na procesiji i koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju koje je ove godine predvodio mons. Jure Bogdan, vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj

8. 5., Sedma vazmena nedjelja
    * Solin, Gospa od Otoka – sveta krizma

10. 5.
    * Split, Katedrala - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

11. 5.
    * Split, Spinut - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
12. 5., sv. Leopold Bogdan Mandić
    * Split, Sjemenište – povodom Dana Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu predvodio svečano euharistijsko slavlje te prisustvovao prigodnoj akademiji
    * Zakučac, svetište sv. Leopolda Bogdana Mandića – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje
14. 5., sv. Matija, apostol
    * Split, Varoš – podijelio sakrament prve pričesti i svete krizme osobama oboljelima od autizma
15. 5., Pedesetnica – Duhovi
    * Split, Spinut – sveta krizma
    * Split, Katedrala – sveta krizma
    * Živogošće – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
16. 5., sv. Ivan Nepomuk, zaštitnik grada Omiša
* Omiš, Sv. Mihovil - predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje u okviru susreta molitvenih zajednica sa područja Nadbiskupije
17. 5.
    * Živogošće – sveta krizma
18. 5.
    * Vepric – sudjelovao na Svećeničkom danu Splitsko-makarske nadbiskupije
    * Podgora - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
19. 5.
    * Split, Katedrala – susreo se sa ministrom kulture RH gosp. Zlatkom Hasanbegovićem
    * Split, Pojišan – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
20. 5.
    * Split, Ordinarijat – primio osnovnoškolske i srednjoškolske ekipe koje su na nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi ostvarile najbolje rezultate, te njihove mentore i ravnatelje
21. 5.
    * Split, Pojišan – sveta krizma
    * Makarska, Kraljica Mira – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
    * Makarska, Kraljica Mira – predslavio svetu misu u kojoj je blagoslovio novi kip i mozaik
22. 5., Presveto Trojstvo
    * Podgora – sveta krizma
    * Makarska, Kraljica Mira – sveta krizma
25. 5.
    * Gospić – koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju tijekom kojega je zaređen novi gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić
26. 5., Tijelovo – Svetkovina Presvetog Tijela i Predragocjene Krvi Gospodinove
    * Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje, klanjanje i procesiju sa blagoslovom Presvetim Oltarskim Sakramentom u peripteru Katedrale
28. 5.
    * Zagvozd - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
    * Vrgorac - susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
29. 5., Deveta nedjelja kroz godinu
    * Vrgorac – sveta krizma
    * Zagvozd – sveta krizma

3. – 6. 6.
    * Njemačka, Hrvatska katolička misija u Mainzu – posjetio Misiju i podijelio svetu krizmu kandidatima
7. 6.
    * Zagreb, HBK – sudjelovao na Izvanrednom plenarnom zasjedanju HBK
10. 6.
    * Katuni – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
11. 6.
    * Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje prigodom susreta ministranata
12. 6., Jedanaesta nedjelja kroz godinu
    * Katuni-Kreševo – sveta krizma
13. 6., sv. Antun Padovanski
    * Tučepi – predvodio euharistijsko slavlje i procesiju sa kipom sv. Ante
    * Split, Poljud – blagoslovio novi kip sv. Ante te predvodio procesiju i euharistijsko slavlje
14. 6.
    * Split, Ordinarijat – podijelio priznanja i nagrade najboljim ekipama Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“
15. 6.
    * Split, Medicinski fakultet – sudjelovao svečanosti prigodom Dana Sveučilišta u Splitu
18. 6.
    * Vepric – proslavio 50. godišnjicu mature sa svojim kolegama
21. 6.
    * Split, Ordinarijat – primio kandidate za sveti red prezbiterata
23. 6.
    * Split, Ordinarijat – primio kanadskog veleposlanika u RH, gospodina Daniela Maksymiuka
25. 6., Dan državnosti
    * Split, Konkatedrala – zaredio petoricu prezbitera, dvojicu na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije i trojicu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja
26. 6. Trinaesta nedjelja kroz godinu
    * Vidonje – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 400. obljetnice stare župne crkve sv. Ivana Krstitelja
27. 6.
    * Sjemenište – predvodio svetu misu zahvalnicu i Te Deum prigodom završetka školske godine, te sudjelovao na prigodnom programu dodjele učeničkih svjedodžbi
28. 6.
    * Split, Ordinarijat – primio i udijelio blagoslov grupi hodočasnika iz Poljske
30. 6.
    * Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje i Te Deum povodom završetka odgojne godine
1. 7.
    * Split, Gospa od zdravlja – predvodio sv. misu zahvalnicu i Te Deum za studente povodom završetka akademske godine
4. – 7. 7.
    * BiH, Potoci – sudjelovao na permanentnom obrazovanju za mlađe svećenike splitske metropolije
8. 7.
    * Split, Ordinarijat – primio izaslanstvo Viteškog alkarskog društva Sinj
    * Split, Ordinarijat – primio predstavnike udruge Skac_ST
9. 7.
    *  Trogir, samostan sv. Nikole – sudjelovao u izboru opatice benediktinki
    * Ostrvica – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
10. 7.
    * Ostrvica – sveta krizma
12. 7.
    * Split, Ordinarijat – primio organizatore evangelizacije tijekom Ultra Europe festivala
14. 7.
    * Split, Ordinarijat – primio mlade animatore koji volontiraju u projektu evangelizacije tijekom Ultra Europe festivala
    * Split, Gospa od zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje za mlade
15. 7.
    * Solin, Gospa od Otoka – zajedno sa p. Markom Rupnikom posjetio gradilište nove bazilike
19. 7.
    * Ordinarijat – primio organizatore hodočašća mladih iz neokatekumenskih zajednica za Svjetski susret mladih u Krakowu
21. 7.
    * Dolina Neretve – bio na izletu u Dolini Neretve sa p. Markom Rupnikom i njegovim suradnicima
23. 7.
    * BiH, Donji Rujani – u Memorijalnom centru Rujani predvodio euharistijsko slavlje za sve poginule branitelje na tom području
24. 7.
    * BiH, Lištani – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine sv. Ane, zaštitnice župe
25. 7., sv. Jakov, ap.
    * Šibenik – sudjelovao kao suzareditelj na svečanom euharistijskom slavlju i obredu ređenja novoimenovanog šibenskog biskupa, mons. Tomislava Rogića
27. 7.
    * Ordinarijat – primio grupu mladih hodočasnika neokatekumenske zajednice iz Dallasa (Teksas, SAD)
2. 8.
    * Imotski – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom svetkovine Gospe od Anđela
3. 8.
    * Opuzen – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 300. obljetnice župe
7. 8., Devetnaesta nedjelja kroz godinu
    * Sinj – nazočio 301. trci viteške igre alke
9. 8., sv. Terezija Benedikt od Križa
    * Solin, Gospa od Otoka – susreo se sa predsjednicom Republike Hrvatske, gospođom Kolindom Grabar-Kitarović, prigodom njenog posjeta Solinu
10. 8., sv. Lovro
    * Ordinarijat – primio hodočasnike Marijanskog zavjeta za Domovinu
11. 8., sv. Klara
    * Split, Samostan sv. Klare – predvodio svečano euharistijsko slavlje u samostanskoj crkvi prigodom svetkovine utemeljiteljice klarisa
13. 8.
    * Solin – predvodio svetu misu prigodom 34. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj
15. 8., Uznesenje BDM – Velika Gospa
    * Sinj – predvodio ophod i svečano euharistijsko slavlje o svetkovini Velike Gospe
    * Split – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje u svetištu Gospe od Pojišana
25. 8.,
    * Split, Sjemenište - sudjelovao na Katehetskoj ljetnoj školi
26. 8.,
* Zaostrog - samostan sv. Marije - predvodio sprovodnu misu za fra Srećka Vekića
29. -31. 8.,
    * Vepric - sudjelovao na duhovnim vježbama za starije svećenike
1. 9.,
    *„Kuća Djeteta Isusa“, Livno – sudjelovao na završetku duhovnih vježbi za mlađe svećenike
3. 9.,
    * Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima
5. 9.,
    * NKG „Don Frane Bulić“, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine
7. 9.,
* Vepric – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju sa svijećama uoči blagdana Rođenja BDM
8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
    * Solin – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju prigodom blagdana Male Gospe
    * Solin – sudjelovao na večernjem euharistijskom slavlju kojeg je predvodio mons. Slobodan Štambuk, hvarsko- bračko- viški biskup
11.-18. 9.
    * Italija – sudjelovao na hodočašću Splitsko-makarske nadbiskupije u Italiju
20.- 22.9.
    *Novigrad na Dobri - kao predsjednik Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja, sudjelovao na susretu animatora za duhovna zvanja
22. 9.
    *Split, Gospa od Zdravlja – predvodio misno slavlje za srednjoškolce i njihove profesore

23.9.
    *Split- sudjelovao na Redovničkim danim i predvodio sv. misu u crkvi sv. Dominika
25.9.
    *Sinj- predvodio euharistijsko slavlje o spomenu 300.-te obljetnice krunjenja Gospe Sinjske
28. 9.
    *Vepric- sudjelovao na studijskom danu za svećenike
28. 9. - 29.9.
    *Šibenik- sudjelovao na proslavi sv. Mihovila, zaštitnika grada Šibenika
30. 9., sv. Jeronim
* KBF - CBS, predvodio euharistijsko slavlje na početku nove akademske i odgojne godine
1. – 2. 10., Sv. Stjepan, papa i mučenik
    * Hvar- sudjelovao na svečanoj proslavi sv. Stjepana I., pape i mučenika
4. 10., Sv. Franjo Asiški
    *Split- Klerikat -  predvodio svečanu svetu misu na blagdan sv. Franje Asiškog
5. 10.,
    *Split- u nadbiskupijskom ordinarijatu održao susret s dekanima
8. 10.,
    *Potravlje – predvodio misno slavlje na kojem je posvećena župna crkva Sv. Filipa i Jakova
9. 10.,
    *Split, Brda – predvodio sv. misu o 50.-oj obljetnici župe Materinstva Blažene Djevice Marije
11.10. – 14. 10.,
    *Zagreb, HBK- sudjelovao na plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije
16.10.
    *Glavina donja, Imotski – 25.g. od posvete crkve, predvodio sv. misu
    *Duće – predvodio misu zadušnicu za pok. don Antu Vojnovića
19. 10.,
    *Vrgorac - susret sa dekanom i svećenicima Biokovskog dekanata
    * Ordinarijat – susret sa prof.  Lyndonom da Cruzom i oftalmolizima


20. 10.,
    * Split, KBF –  sudjelovao na simpoziju „Vjera u medijima – mediji u vjeri“
21. 10.,
    * Split, Kampus – predvodio sv. misu za početak nove akademske godine
22. 10.,
    * Trogir – predvodio obred „Polaganja kamena temeljca“ za gradnju nove crkve sv. Ivana Pavla II. u Trogiru
    * Kaštel Gomilica – predvodio sv. misu za vjeroučitelje o 25.- oj obljetnici ponovnog vraćanja vjeronauka u škole
23. 10., Misijska nedjelja
    * Kučiće – predvodio sv. misu
25. 10.,
    *Split, Katedrala – koncelebrirao na sv. misi koju je predvodio kardinal Raymond Leo Burke te prisustvovao na predstavljanju kardinalove knjige „I riječ je Božja tijelom postala“
26. 10.,
    * Metković – susret sa dekanom i svećenicima Neretvanskog dekanata
29. 10.,
    * Split – susret sa krizmateljima
30. 10.,
    * Gornja Podstrana – predvodio svetu misu i blagoslovio obnovljenu crkvu Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije
1. 11., Svi Sveti
    * Lovrinac – predvodio sv. misno slavlje i molitvu odrješenja za pokojne
2. 11., Dušni dan
    * Vidonje – predvodio sv. misu i molitvu za sve pokojne
3. 11.
    * Ordinarijat – radni sastanak u prigodi pripreme za Treći susret hrvatskih katoličkih obitelji
5.11.
    * Split, Samostan Sestara Anćela – predvodio sv. misu i obred doživotnog zavjetovanja triju sestara
6.11.
    * Split, Blatine – Škrape – predvodio sv. misu i krštenje dvoje djece
    * Ordinarijat – primio članove Djela Marijina – Fokolarine
9.-10. 11.
    * Zagreb – susret sa kardinalom Müllerom
11. 11.
    * Ordinarijat – predsjedao sjednicom pastoralnog vijeća

13.11.
    * Solin, Gospa od Otoka – predvodio misno slavlje i obred zatvaranja Jubileja Godine milosrđa
    * Split, Katedrala – predvodio misno slavlje i obred zatvaranja Jubileja Godine milosrđa

14. 11.
    * Trogir – Katedrala, predvodio svečanu procesiju i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem povodom svetkovine sv. Ivana Trogirskog, zaštitnika Grada
    * Split, Sjemenište – sudjelovao na manifestaciji „Tjedan sjećanja na Vukovar i Škabrnju“

15. 11.
    * Sjemenište – predstavio zbornik učeničkih radova „Djeca Oca milosrđa“

16. 11.
    * Ordinarijat – predsjedao sjednicom prezbiterskog vijeća
    * Ordinarijat – primio kandidate za sveti red đakonata
    * CBS - predvodio misno slavlje prigodom ispovijesti vjere i obećanja kandidata za đakonat

17- 18. 11., 25. g od pada grada Vukovara
    * Vukovar - sudjelovao u „Koloni sjećanja“ i koncelebrirao na sv. misi koju je predvodio kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački

20. 11., Isus Krist – Kralj svega stvorenoga
    * Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje tijekom kojega je zaredio tri đakona, dva na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, te jednog na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja

21. 11., Prikazanje Blažene Djevice Marije
    * Split, Gospa od Zdravlja – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice župe
    * Makarska, Konatedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe

24. 11.,
    *Ordinarijat – susret biskupa metropolije
    *Ordinarijat – primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije

25. 11., Sv. Katarina Aleksandrijska
    *Dominikanski samostan – predvodio sv. misu o 800.-oj obljetnici utemeljenja reda sv. Dominika

27. 11., Prva nedjelja došašća
    * Split, Sjemenište – pohodio sjemeništarce i odgojitelje splitskog sjemeništa i predvodio euharistijsko slavlje prigodom prve nedjelje došašća

28.11.
    *Ordinarijat – susret s voditeljima zaručničkog tečaja

30. 11., Sv. Andrija
    *Vepric – predvodio sv. misu i sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike Splitsko – makarske nadbiskupije
    *Sućidar – 25.g župe, predvodio svetu misu

1. 12.
    *Ordinarijat – susreo se sa don Mihaelom Provićem, predsjednikom Ureda za pastoral mladih i  članovima „Hrvatskog Nadzemlja“

3. 12.    Sv. Franjo Ksaverski
*Sinj – predvodio molitvu na otkrivanju kipa don Ivana Filipovića Grčića

4. 12.  Druga nedjelja došašća
    *Konkatedrala – predvodio sv. misu i krstio peto dijete u obitelji Pavić

6. 12.  Sv. Nikola, biskup
    *Lovret, Školske sestre franjevke Krista Kralja – sudjelovao na misi za pokojnu S. M. Claru Agano Kahambu, časnu sestru Splitske provincije Školskih sestara franjevki Krista Kralja, koja je ubijena u  DR Kongu

8. 12., Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije
    * Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine Zaštitnice CBS-a i nazočio svečanoj akademiji

9. 12.,
    *Podstrana, hotel Lav – prisustvovao na „Noći Neretvana“

11. 12. Treća nedjelja došašća
    *Neslanovac- predvodio sv. misu i krstio peto dijete u obitelji Akalović

12. 12.
    *Trogir, Samostan sv. Nikole- Benediktinke – predvodio sprovodnu misu za pokojnu madre Josipu Runje

15. 12.,
    *Ordinarijat- Božićno primanje za ravnatelje srednjih i osnovnih škola Splitsko- makarske nadbiskupije
    *Split, Samostan sestara Anćela- predvodio sv. misu na blagdan sv. Marije Crucifikse, utemeljiteljice sestara Anćela

18. 12., Četvrta nedjelja došašća
    *Makarska – predvodio sv. misu u konkatedrali sv. Marka
    * Split, Dobri – sudjelovao na adventskoj duhovnoj obnovi za redovnice grada Splita

20. 12.
    *Ordinarijat - predstavljanje Božićne poruke i susret s medijskim djelatnicima

21. 12.
    *Ordinarijat - božićno primanje i čestitanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike Grada i Županije

23. 12.
    *Ordinarijat - sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata

24. 12., Badnji dan
    *Svećenički dom – posjetio umirovljene i bolesne svećenike

25. 12., Rođenje Gospodinovo
*Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku s pjevanom službom čitanja
*Katedrala - predvodio svečanu danju misu
*Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode

26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
    *Split, samostan Majke Divne – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike staračkog doma o kojima se brinu časne sestre „Kćeri Božje ljubavi“
*Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje

28. 12., Nevina dječica
    *Split, samostan sv. Klare – posjetio časne sestre klarise i čestitao im blagdane

30. 12., Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa
    *Split – Sukoišan, predvodio svečano euharistijsko slavlje

31. 12.
    *Katedrala, predvodio svečano euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu

 

Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
S velikim brojem vjernika grada Splita na svim misama tijekom cijeloga dana slavljenima svakoga sata uz prigodu za ...
Lito ide mala, tema je bila zadnjeg susreta mladih grada Splita ove akademske godine, koji je upriličen u srijedu, 21. ...
Splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić primio je u utorak, 20. lipnja u Nadbiskupskom Ordinarijatu u Splitu ...
Nekadašnji sjemeništarci splitskoga sjemeništa, a sada uspješni poslovni i obiteljski ljudi, članovi Crkve i hrvatskoga ...
Svetkovina Tijelova je najbitnija dimenzija naše vjere. To je dar neizmjerne Božje ljubavi za nas. Tamo gdje se radi o ...
Splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić predvodio je u subotu, 10. lipnja u župnoj crkvi u Trilju euharistijsko ...
U zgradi Nadbiskupskog ordinarijata u Splitu splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić primio je u utorak, 6. lipnja ...
Splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić susreo se s dijelom organizatora hrvatskog socijalnog tjedna u srijedu, 31. ...