Kronika Oca nadbiskupa - 2015. godina

1. 1., svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine

6. 1., Bogojavljenje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje

11. 1., Krštenje Gospodinovo
* Solin, Gospa od Otoka - predvodio svečano euharistijsko slavlje

12. 1.
* Ordinarijat - primio članove Organizacijskog odbora simpozija „Život i djelo o. Ante Alfirevića“

15. 1., Sv. Stošija
* Zadar - sudjelovao na svetkovini sv. Stošije, zaštitnice grada

18. 1., Druga nedjelja kroz godinu
* Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom blagdana Gospe Ranjene

20. 1.
* Mlinište – predvodio misu zadušnicu za pokojne roditelje

23. 1.
* Katedrala – predvodio molitvu za jedinstvo kršćana

25. 1., Treća nedjelja kroz godinu
* Pujanke – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine Obraćenja sv. Pavla

26. 1.
* Zagreb – redovito plenarno zasjedanje HBK i BK BiH

27. 1.
* Zagreb – sudjelovao na Teološko-pastoralnom tjednu
* Zagreb – sjednica Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja

28. 1.
* Zagreb – Izvanredno plenarno zasjedanje HBK

31. 1., Sv. Ivan Bosco
* Kman – sudjelovao na susretu svećeničkih i redovničkih kandidata Splitsko-makarske nadbiskupije
* Kman – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 200. obljetnice rođenja sv. Ivana Bosca

2. 2., Prikazanje Gospodinovo
* Katedrala – predvodio svečanu procesiju od sv. Dominika do Katedrale te predsjedao svečanim euharistijskim slavljem povodom Dana posvećenog života

2. – 3. 2.
* Dubrovnik – sudjelovao na proslavi sv. Vlaha, zaštitnika Grada i Biskupije

5. – 16. 2.
* SAD – pohodio hrvatske župe u New Yorku i Chicagu povodom blagdana bl. Alojzija Stepinca

17. 2.
* Zagreb – Stalno vijeće HBK

18. 2., Pepelnica
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje

19. 2.
* Split, Zdravstvena škola – sudjelovao na otvorenju Vjeronaučne olimpijade za osnovne i srednje škole na nadbiskupijskoj razini

21. 2.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio molitveni susret  Bogu posvećenih osoba Splitsko-makarske nadbiskupije

22. 2. Prva korizmena nedjelja
* Cista Velika – pastirski pohod
* Dobranje – pastirski pohod
* Ordinarijat – primio p. Antu Tustonjića, provincijala Hrvatske pokrajine Družbe Isusove

23. 2.
* Runović - pastirski pohod

25. 2.
* Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

26. 2.
* Podbablje - pastirski pohod

27. 2.
* Imotski - pastirski pohod

28. 2.
* Zagreb – sudjelovao na otvaranju postupka za beatifikaciju o. Ante Gabrića

1. 3. Druga korizmena nedjelja
* Poljica Imotska - pastirski pohod

2. 3.
* Vinjani - pastirski pohod

3. 3.
* Krstatice - pastirski pohod

4. 3.
* Aržano – pastirski pohod

5. 3.
* Budimiri – pastirski pohod
* Biorine – pastirski pohod

6. 3.
* Zmijavci – pastirski pohod

7. 3.
* Sjemenite – nazočio Nadbiskupijskome stručnom skupu za vjeroučitelje
* Proložac – pastirski pohod

8. 3., Treća korizmena nedjelja
* Ričice – pastirski pohod
* Lokvičići – pastirski pohod

9. 3.
* Medov Dolac – pastirski pohod

10. 3.
* Grabovac – pastirski pohod

13. 3.
* Zagvozd – pastirski pohod

14. 3.
* Humac (BiH) – slavio misu na susretu maturanata sa područja Splitske metropolije i zadarske nadbiskupije
* Cista Provo – pastirski pohod

15. 3., Četvrta korizmena nedjelja
* Lovreć – pastirski pohod
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom susreta fokolara, a povodom obljetnice utemeljiteljice pokreta fokolara Chiare Lubich

16. 3.
* Slivno – pastirski pohod

17. 3.
* Ordinarijat – primio bogoslove kandidate za službu lektorata i akolitata

18. 3.
* Sveučilišna knjižnica – sudjelovao na tribini „Putokaz za mlade“

19. 3., Sveti Josip, zaručnik Blažene Djevice Marije
* Ordinarijat – primio Josipa B., štićenika doma „Zenta“
* Split, samostan sv. Ane – predvodio euharistijsko slavlje povodom svetkovine sv. Josipa, zaštitnika provincije sestara služavki Malog Isusa

20. 3.
* Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje na obljetnicu smrti nadbiskupa Frane Franića i nadbiskupa Ante Jurića

21. 3.
* CBS - u sklopu susreta roditelja i župnika predvodio svečano euharistijsko slavlje s postavljanjem petorice lektora i dvojice akolita
* Palača Milesi – otvorio Dane kršćanske kulture

22. 3., Peta korizmena nedjelja
* Krk – sudjelovao na biskupskom ređenju mons. Ivice Petanjka, novog krčkog biskupa

23. 3.
* Zagreb – stalno vijeće HBK
* Đakovo – sudjelovao na proslavi 25. obljetnice biskupskog ređenja mons. Marina Srakića, đakovačko-osječkog nadbiskupa u miru

25. 3.
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice sjemeništa i nadbiskupijske klasične gimnazije
* Split, samostan Sestara milosrdnica - predvodio euharistijsko slavlje

26. 3.
* Split, crkva sv. Frane na obali – predvodio euharistijsko slavlje i blagoslovio novi križ

27. 3.
* Marjan – predvodio križni put grada Splita od sv. Frane na obali do crkvice Gospe od Žalosti gdje je slavio sv. misu sa okupljenim vjernicima

29. 3., Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodnje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
* Katedrala - popodne sudjelovao na uri klanjanja

31. 3., Veliki utorak
* Ordinarijat – sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata
* Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
* Ordinarijat - sudjelovao u zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“

1. 4., Velika srijeda
* Katedrala – ujutro sudjelovao na uri klanjanja
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova

2. 4., Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje

3. 4., Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Ordinarijat – svečano primio pronađenu sliku Marije Magdalene
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka

4. 4., Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike te sudjelovao na zajedničkom ručku
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje

5. 4., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – podijelio sakramente kršćanske inicijacije dvojici zatvorenika, te predvodio euharistijsko slavlje

6. 4., Vazmeni ponedjeljak
* Mlinište – sudjelovao na XV. festivalu žudija, te predvodio euharistijsko slavlje

7. 4., Vazmeni utorak
* Samostan sv. Klare – posjetio č.ss. klarise i čestitao im blagdane

8. 4., Vazmena srijeda
* Muzej crkvene umjetnosti, Peristil – sudjelovao na predstavljanju knjige „Sveta Stolica i Republika Hrvatska, dvadeset godina diplomatskih odnosa (1992-2012)“

10. 4., Vazmeni petak
* Samostan benediktinki, Trogir – posjetio časne sestre benediktinke i čestitao im blagdane

13. – 16. 4.
* Zagreb – sudjelovao na plenarnom zasjedanju HBK

18. – 19. 4.
* Rijeka, Trsat – sudjelovao na 2. Nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji

21. 4.
* Split, Sjemenište – posjetio sjemeništarce i predvodio euharistijsko slavlje

22. 4.
* Potravlje – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

23. 4. sv. Jure
* Drvenik Veli – predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom zaštitnika mjesta

24. 4.
* Ordinarijat – primio gospodina Otto Hirscha, voditelja fasaderske i soboslikarske tvrtke Hirsch Malerei&Mehr iz Linza (Austrija)
* Sinj – predvodio sprovodnu misu za pokojnog fra Petra Jankovića

25. 4., Sv. Marko ev.
* Potravlja – sveta krizma
* Proložac – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Katedrala – predvodio bdijenje za duhovna zvanja

26. 4., Nedjelja Dobrog Pastira
* Proložac – sveta krizma

27. 4.
* Ordinarijat – primio pobjednike nadbiskupijske vjeronaučne olimpijade

28. 4.
* Split, Kocunar – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

29. 4., Sv. Katarina Sijenska
* Strožanac – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

30. 4.
* Lučac, Gospa od Zdravlja – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

1. 5., Sv. Josip Radnik
* Zadar – sudjelovao na susretu sjemeništaraca i odgojitelja

2. 5.
* Lučac, Gospa od Zdravlja – sveta krizma

3. 5.
* Split, Kocunar – sveta krizma
* Strožanac – sveta krizma
* Ordinarijat – primio hodočasnike sa Filipina, na čelu s mons. Raul Martirez, biskupom u miru Central Visayasa

4. 5.
* Split, Kman – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

6. 5.
* Split, HNK - sudjelovao na svečanoj sjednici Gradskoga vijeća
* Katedrala – predvodio svečanu prvu večernju svetkovine sv. Dujma

7. 5., Sv. Dujam, zaštitnik Nadbiskupije i Grada
* Ordinarijat – primio predsjednicu RH gđu. Kolindu Grabar-Kitarović
* Split, Obala – sudjelovao u procesiji od Katedrale do Trga dr. Frane Tuđmana i koncelebrirao na euharistijskom slavlju koje je predvodio đakovačko-osječki nadbiskup mons. Đuro Hranić

8. 5.
* Peristil, palača Skočibučić-Lukaris – sudjelovao na otvaranju izložbe fotografija „Pustinja Blaca – kultuni  krajolik“
* Split, Lučac (sv. Dominik) – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

9. 5.
* Split, Lučac – sveta krizma
* Split, Sirobuja – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

10. 5.
* Split, Sirobuja – sveta krizma
* Split, Kman – sveta krizma

12. 5.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje povodom 100-te obljetnice rođenja pok. o. Anta Gabrića

14. 5., Uzašašće Gospodinovo
* Split, KBF – sudjelovao na Danu Fakulteta te predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Sinj, crkva Gospe Sinjske – predvodio euharistijsko slavlje prigodom 300. obljetnice obrane Sinja

16. 5.
* Izvor Cetine, crkva sv. Spasa – predvodio euharistijsko slavlje prigodom proslave Uzašašća Gospodinova
* Bast - Baška voda – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Zaostrog – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

17. 5.
* Bast – Baška voda – sveta krizma
*Zaostrog – sveta krizma

18. 5.
* Split, Lovret – predvodio misu zadušnicu za pok. s. M. Berhmanu Rozarija Nazor
* Split, Poljud – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

20. 5.
* Vepric – sudjelovao na Svećeničkom danu i predvodio euharistijsko slavlje sa svećenicima Splitsko-makarske nadbiskupije
* Split, Žnjan – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

21. 5.
* Split, Katedrala – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

23. 5.
* Split, Poljud – sveta krizma

24. 5., Pedesetnica – Duhovi
* Split, Katedrala – sveta krizma
* Split, Poljud – sveta krizma

30. 5.
* Dicmo Gornje - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Dugopolje - susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima
* Zagvozd – blagoslov novog mozaika na pročelju crkve

31. 5., Presveto Trojstvo
* Dicmo Gornje – sveta krizma
* Dugopolje – sveta krizma

4. 6. Tijelovo, Svetkovina Tijela i Krvi Gospodinove
* Split, Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje, te procesiju i blagoslov sa Presvetim Oltarskim Sakramentom u peripteru katedrale

5. – 6. 6.
* Sarajevo, BiH – sudjelovao u programu posjeta Sv. Oca Bosni i Hercegovini

7. 6., Deseta nedjelja kroz godinu
* Neorić – sveta krizma
* Klis – susret sa krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

8. – 9. 6.
* Zagreb – sudjelovao na zajedničkom zasjedanju biskupa HBK i redovničkih provincijala Hrvatske

11. 6.
* Ordinarijat – primio župana Splitsko-dalmatinske županije, gradonačelnika grada Splita i rektora Sveučilišta u Splitu

12. 6., Presveto Srce Isusovo
* Split, rezidencija Družbe Isusove – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Makarska, katedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje sa obnovom zavjeta Makarana Presvetom Srcu Isusovu

13. 6., Bezgrešno Srce Marijino, Sv. Antun Padovanski
* Split, Sv. Frane na Obali – predvodio euharistijsko slavlje povodom blagdana sv. Antuna Padovanskog

14. 6., Jedanaesta nedjelja kroz godinu
* Klis – sveta krizma

15. 6.
* Split, Medicinski fakultet – sudjelovao na Danu Sveučilišta
* Čačvina – predvodio euharistijsko slavlje te blagoslovio novu kapelicu i kip sv. Vida

16. 6.
* Ordinarijat – primio svećenike krizmatelje koji su pomogli podijeliti sakrament potvrde ovogodišnjim krizmanicima u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji

17. 6.
* Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje i Te Deum za studente kao zahvalu za proteklu akademsku godinu
* Sjemenište - sudjelovao na susretu za mlade u organizaciji Ureda za pastoral mladih

18. 6.
* Ordinarijat – primio pobjedničke ekipe KMNL-a, te uručio pehare i nagrade

19. 6.
* Nova Sela – predvodio sprovodnu misu i obrede za don Tomislava Brečića
* Muć Donji – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

20. 6.
* Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom susreta ministranata

21. 6., Dvanaesta nedjelja kroz godinu
* Muć Donji – sveta krizma

22. 6.
* Ordinarijat – primio đakone, kandidate za sveti red prezbiterata Splitsko-makarske nadbiskupije

24. 6., Rođenje sv. Ivana Krstitelja
* Stilje – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom župnog blagdana sv. Ivana, u koncelebraciji sa svećenicima koji su slavili 25. obljetnicu svećeništva, te blagoslovio novi križni put

27. 6.
* Split, Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje i obrede ređenja, zaredivši za svećenike devetoricu kandidata: četvoricu na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, dvojicu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja, te trojicu na naslov Družbe Marijine – misionara monfortanaca
* Bisko-Kotlenice – susret s krizmanicima, njihovim roditeljima i kumovima

29. 6., Sv. Petar i Pavao, apostoli
* Bisko-Kotlenice – sveta krizma
* Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju prigodom župnog blagdana

30. 6.
* Sjemenište – predvodio misu zahvalnicu i Te Deum prigodom završetka školske godine, te sudjelovao na prigodnom programu dodjele učeničkih svjedodžbi

30. 6. – 3. 7.
* Livno, BiH – sudjelovao na permanentnom obrazovanju za mlađe svećenike u Kući Djeteta Isusa

4. 7.
* Dubrava – predvodio sv. misu zadušnicu za nevine žrtve Drugog svjetskog rata

5. 7. Četrnaesta nedjelja kroz godinu
* Imotski – predvodio sv. misu svećeničkih obljetnica fra Rafaela Begića i fra Željka Tolića

6. 7.
* Žeževica – predvodio sprovodnu svetu misu za pokojnog don Josipa Čorića

8. 7.
* Ordinarijat – primio mladomisnike koji su polagali jurisdikcijski ispit

9. 7.
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje i Te Deum povodom završetka odgojne godine

12. 7., Petnaesta nedjelja kroz godinu
* Ruda – predvodio svečano euharistijsko slavlje s posvetom novog oltara

15. 7.
* Imotski – predvodio sprovodnu svetu misu za pokojnog fra Bruna Pezu

16. 7.
* Brela – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju povodom 300-te obljetnice crkve

17. 7.
* Ordinarijat – primio mladomisnike i uručio im dekrete

18. 7.
* Vepric – posjetio uvažene goste svetišta: biskupa Linza Ludwiga Schwarza, te p. Marka Rupnika sa kolegama iz Centro Alettija
* Split, Kman – predvodio svetu misu tijekom koje je krstio šesto dijete u obitelji Balek
* Ordinarijat – primio uvaženog biskupa mons. Marcella Semerara, tajnika Komisije devetorice kardinala, sa grupom svećenika i bogoslova

25. 7., sv. Jakov
* Otok – predslavio svečano euharistijsko slavlje i blagoslov spomenika povodom 300-te obljetnice otočke bitke na Dugišu

27. 7.
* Vepric – primio izaslanstvo grada Sinja, sinjskog svetišta i alkara

5. 8.
* Knin – sudjelovao na proslavi Dana pobjede i domovinske zahvalnosti

8. 8.
* Solin – predvodio svetu misu na početku 33. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj

9. 8., Devetnaesta nedjelja kroz godinu
* Sinj – nazočio jubilarnoj 300. trci viteške igre alke

10. 8.
* Split, Županija – posjetio predsjednicu RH, gospođu Kolindu Grabar-Kitarović u njenom privremenom uredu u Splitu

11. 8., sv. Klara
* Split, samostan sv. Klare – predslavio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine utemeljiteljice sestara klarisa

14. 8.
* Dugopolje – Sinj, dočekao posebnog Papinog izaslanika, uzoritog kardinala Josipa Bozanića, nadbiskupa i metropolitu zagrebačkog, te ga svečano pozdravio i predstavio u Sinju pred okupljenim vjernicima

15. 8., Uznesenje Blažene Djevice Marije (Velika Gospa)
* Sinj – sudjelovao na svečanoj procesiji i euharistijskom slavlju povodom 300-te obljetnice pobjede nad Turcima i čašćenja slike Gospe Sinjske
* Sinj – predslavio večernju svetu misu

20. 8.
* Split, Katedrala – primio Njegovu Svetost, patrijarha srpskog g. Irineja

22. – 23. 8.
* Vepric – sudjelovao na ljetnom susretu bogoslova Splitsko-makarke nadbiskupije

24. 8. sv. Bartol, ap.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na Katehetskoj ljetnoj školi

30. 8., Dvadeset i druga nedjelja kroz godinu
* Trilj – predvodio euharistijsko slavlje tijekom kojega je krstio dvoje djece

31. 8. – 3. 9.
* Karmel sv. Ilije, Buško jezero (BiH) – sudjelovao na duhovnim vježbama za mlađe svećenike

4. 9.
* Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima

7. 9.
* NKG „Don Frane Bulić“, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine
* Vepric – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju sa svijećama uoči blagdana Rođenja BDM

8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
* Solin – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju prigodom blagdana Male Gospe
* Solin – predvodio večernje euharistijsko slavlje

9. 9.
* Sveučilišna knjižnica, Split – prisustvovao predstavljanju knjige banjalučkog biskupa Franje Komarice

12. 9.
* Samostan Školskih sestara franjevaka Krista Kralja, Split – predvodio euharistijsko slavlje prigodom doživotnih zavjeta jedne sestre franjevke i više obljetnica zavjeta sestara franjevaka

14. 9., Uzvišenje svetoga Križa
* Varoš, Split – predvodio svečanu verčernju i euharistijsko slavlje prigodom blagdana zaštitnika župe

16. 9.
* Ordinarijat – nazočio predstavljanju Hrvatskog katoličkog sveučilišta iz Zagreba i monografije o njegovu rektorskom lancu, te svečanom potpisivanju sporazuma o suradnji između Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Université Panthéon-Assas – Paris II
* Ravne Njive, Split – predvodio euharistijsko slavlje prigodom otvaranja nove sezone Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“

17. 9.
* Ordinarijat – primio predstavnicu inicijative „40 dana za život“
* Ordinarijat – primio Mirtu Utrobičić, kandidaticu za red Bosonogih karmelićanki, prije njenog odlaska u samostan u mjesto Duruelo (Španjolska)

18. – 19. 9.
* Zagreb – predsjedao susretu odgojitelja u bogoslovijama u Hrvatskoj

21. 9., sv. Matej
* Ravne Njive, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom slavlja zaštitnika župe

22. – 24. 9.
* Košljun, Krk – nazočio susretu animatora za duhovna zvanja

24. 9.
* Split, Dobri – predvodio euharistijsko slavlje za srednjoškolce prigodom početka nove školske i vjeronaučne godine

25. 9.
* Vepric – sudjelovao na susretu s djelatnicima Crkvenog interdijecezanskog suda prvog i drugog stupnja u Splitu

27. 9. – 4. 10.
* Španjolska – sudjelovao u hodočašće Splitsko-makarske nadbiskupije u Španjolsku

6. 10.
* Kaštel Štafilić, Hotel „Resnik“ – sudjelovao na godišnjem skupu hrvatskih pastoralnih djelatnika Zapadne Europe

7. 10., Blažena Djevica Marija od Krunice
* Imotski – predvodio sprovodnu misu za pokojnog fra Danka Gligotu

9. 10.
* Ordinarijat – sudjelovao na susretu s profesorima splitskog KBF-a i članovima Povjerenstva za preustroj Pastoralne godine

9. – 10. 10.
*Zagreb – zasjedanje Stalnog vijeća HBK

11. 10., Dvadeset i osma nedjelja kroz godinu
* Bitelić – predvodio svečano euharistijsko slavlje s blagoslovom zvonika i mozaika

15. 10., Sveta Terezija Avilska
* Ordinarijat – primio kaldejskog pomoćnog biskupa Bagdada Shlemona Wardunija sa njegovim suradnicima

18. 10., Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu
* Split, Konkatedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom završetka volonterske akcije Skac-a „72 sata bez kompromisa“

20. 10.
* Zagreb, bazilika Presvetog Srca Isusova – predslavio svetu misu povodom 27. obljetnice smrti sluge Božjega o. Ante Gabrića

21. 10.
* Sinj – predvodio svečano euharistijsko slavlje i sudjelovao na susretu provincijala franjevaca (OFM) iz Europe

22. – 23. 10.
* Split, KBF – sudjelovao na XXI. međunarodnom teološkom simpoziju u Splitu

23. 10.
* Split, Kampus – predslavio svetu misu povodom duhovne obnove za studente splitskog Sveučilišta

24. 10.
* Split, Lovrinac/Trstenik – predvodio obred sprovoda i svetu misu zadušnicu za pokojnog fra Vicka Kapitanovića

25. 10.
* Studenci – predvodio svečano euharistijsko slavlje sa posvetom oltara i župne crkve

27. 10.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na predstavljanju knjige mons. Jurja Batelje "Rivellijeva zavjera laži. Blaženi Alojzije Stepinac i Srpska pravoslavna Crkva"

29. 10.
* Split, Sjemenište – prigodom 125. obljetnice utemeljenja Družbe sestrara Služavki Malog Isusa predvodio svečano euharistijsko slavlje i sudjelovao na prigodnom programu

1. 11., Svi Sveti
* Split, Lovrinac - predvodio svečano euharistijsko slavlje, te procesiju i obrede kod središnjeg križa

2. 11., Dušni dan – Spomen svih vjernih mrtvih
* Vidonje - na Spomen svih vjernih mrtvih predvodio euharistijsko slavlje

3. 11.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na tribini o hodočašću Splitsko-makarske nadbiskupije u Španjolsku

5. 11.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na predstavljanju knjige dr. Mile Vidovića „Kvirin Klement Bonefačić - biskup splitski i makarski za vrijeme komunističkog režima 1944.-1954.“

7. 11.
* Split, Sjemenište – predslavio svetu misu kojom je počela nova sezona ministrantske malonogometne lige „Ivan Merz“ Splitsko-makarske nadbiskupije

9. – 12. 11.
* Zagreb – 51. plenarno zasjedanje Hrvatske biskupske konferencije

15. 11., Trideset i treća nedjelja kroz godinu
* Rim, Papinski hrvatski zavod sv. Jeronima – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom jesenskog susreta hrvatskih rimskih studenata

19. 11., Obljetnica posvete Prvostolne crkve
* Ordinarijat – primio kandidate za đakonat
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom obreda obećanja kandidata za đakonat

21. 11., Prikazanje Blažene Djevice Marije
* Split, Dobri – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice župe
* Makarska, Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetkovine svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe

22. 11., Isus Krist – Kralj svega stvorenoga
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje tijekom kojega je zaredio šestoricu đakona, trojicu na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, te trojicu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja

25. 11.
* Imotski – sudjelovao na susretu župnika i župnih vikara Imotskog dekanata sa osvrtom na proteklu pastirsku vizitaciju

26. 11.
* Ordinarijat – primio župnike mentore ovogodišnjih ređenika
* Ordinarijat – primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije

29. 11., Prva nedjelja došašća
* Split, Sjemenište – pohodio sjemeništarce i odgojitelje splitskog sjemeništa i predvodio euharistijsko slavlje prigodom prve nedjelje došašća

30. 11., sv. Andrija, ap.
* Ordinarijat – sazvao izvanredni sastanak djelatnika Ordinarijata na kojem je javno obznanio odluku pape Franje o imenovanju mons. Jure Bogdana novim Vojnim ordinarijem

2. 12.
* Vepric – sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike koji djeluju u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji, te predvodio koncelebrirano euharistijsko slavlje sa okupljenim svećenicima

5. 12.
* Ordinarijat – primio vlč. Josepa Peguera Pocha, vikara Opusa Dei i dr. sc. Vuku Brigljevića, uglednog hrvatskog znanstvenika

7. 12.
* Split, Pujanke – slavio svetu misu zornicu

8. 12., Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine Zaštitnice CBS-a i nazočio svečanoj akademiji
* Split, sv. Frane na Obali – predvodio svečano euharistijsko slavlje

10. 12.
* Split, Lučac – slavio svetu misu zornicu

 11. 12.
* Podstrana, hotel Lav – prisustvovao na „Noći Neretvana“

13. 12., Treća nedjelja došašća
* Split, Lučac/Katedrala – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem u splitskoj katedrali

14. 12.
* Kaštel Gomilica – slavio svetu misu zornicu

17. 12.
* Solin, župa sv. Solinskih mučenika – slavio svetu misu zornicu

18. 12.
* Split, Pojišan – slavio svetu misu zornicu

20. 12., Četvrta nedjelja došašća
* Vepric – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem
* Split, Dobri – sudjelovao na adventskoj duhovnoj obnovi za redovnice grada Splita
* Sinj – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem

21. 12.
* Ordinarijat - božićno primanje i čestitanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike Grada i Županije

22. 12.
* Ordinarijat - predstavljanje Božićne poruke i susret s medijskim djelatnicima

23. 12.
* Ordinarijat - sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata

24. 12. Badnji dan
* Svećenički dom – posjetio umirovljene i bolesne svećenike

25. 12., Rođenje Gospodinovo
* Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku s pjevanom službom čitanja
* Katedrala - predvodio svečanu danju misu
* Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode

26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
* Split, samostan Kćeri Božje ljubavi – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike staračkog doma o kojima se brinu časne sestre
* Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje

27. 12., sveta obitelj Isusa, Marije i Josipa
* Solin, Gospa od Otoka – predvodio obrede otvaranja Vrata milosrđa i predsjedao svečanim euharistijskim slavljem

28. 12., Nevina dječica
* Split, samostan sv. Klare – posjetio časne sestre klarise i čestitao im blagdane

30. 12.
* Trogir, samostan sv. Nikole – posjetio časne sestre benediktinke i čestitao im blagdane

31. 12.
* Katedrala, predvodio svečano euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu

Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mons. Ante Jozić, apostolski nuncij u Bjelorusiji, zaređen je za naslovnog nadbiskupa Cise u srijedu 16. rujna u novoj ...
Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin stigao je kroz jutro u utorak 15. rujna u splitsku zračnu luku ...
1. Draga braćo u biskupstvu Ratko i Petre, uvaženi gosti i poštovani svi nazočni! Svečan i važan događaj okuplja nas ...
Splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić i splitsko-makarski nadbiskup koadjutor mons. Dražen Kutleša uputili su ...
Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu u četvrtak, 10. rujna u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u ...
Splitsko-makarski nadbiskup koadjutor Dražen Kutleša preuzeo je službu Velikog kancelara Katoličkoga bogoslovnog ...
Proslava blagdana Male Gospe i Dana grada Solina završila je svečanim popodnevnim misnim slavljem koje je na Gospinom ...
Brojni vjernici i hodočasnici, iako zbog epidemioloških mjera u znatno manjem broju, i ove su se godine okupili u ...
Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda (OFS) „Blagovijest“, Split – Trstenik organiziralo je u subotu, 8. ...
Hodočašće u Poljsku, zemlju našeg zemaljskog i nebeskog prijatelja sv. Ivana Pavla II. u kojoj su tragove Božjeg ...
Predzadnjeg dana hodočašća, a posljednjeg dana boravka u Poljskoj, 12. listopada, hodočasnici Splitsko-makarske ...
Karol Wojtyla postao je Krakovski biskup 1958. godine, pet godina kasnije papa Pavao VI. imenovao ga je nadbiskupom, a ...
20. stoljeće bilo je vrijeme velike patnje i stradanja na tlu kršćanske Europe. Dok mnogi čine najveća zla bratu ...
„Tko želi znati kako kuca srce Poljske, mora doći na Jasnu Goru“, rekao je sv. Ivan Pavao II. Osjetili su to i ...
Drugi dan hodočašća Splitsko-makarske nadbiskupije „Ne bojte se! Otvorite vrata Kristu!“, 8. listopada, započeo je ...
Vjernici Splitsko-makarske nadbiskupije predvođeni nadbiskupom i metropolitom mons. Marinom Barišićem krenuli su na ...