Kronika Oca nadbiskupa - 2018. godina

1. 1., Svetkovina Marije Bogorodice
*Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine

6. 1., Bogojavljenje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje

15. 1. Sv. Stošija
* Zadar, Katedrala – sudjelovao na proslavi euharistijskog slavlja povodom blagdana sv. Stošije

16. 1.
* Ordinarijat – konferencija za novinare na kojoj je predstavljen logo za Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji

18. 1.
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na počeku Molitvene osmine za jedinstvo kršćana

20. 1.
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojne članove obitelji

21. 1. Gospa Ranjena
*Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje

22. 1. – 25. 1.
* Zagreb – sudjelovao na Izvanrednom zasjedanju HBK i prisustvovao na Teološko-pastoralnom tjednu

26. 1.
* Ordinarijat – primio g. Andrew Dalgleisha, veleposlanika Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanija i Sjeverne Irske

27. 1.
* Split, Lovrinac - Sveta obitelj – prisustvovao na ispraćaju i predvodio misu zadušnicu za pokojnog o. Josipa Marcelića

29. 1.
* Ordinarijat – susret s voditeljima i predavačima na zaručničkim tečajevima

31. 1. Sv. Ivan Bosco, prez.
* Split, Kman – predvodio euharistijsko slavlje

2. 2. Prikazanje Gospodinovo – Svijećnica
* Split, Sv. Dominik – Katedrala – predvodio obred primanja zavjetne svijeće za Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji i predvodio euharistijsko slavlje

3. 2. Sv. Blaž, b. i mč.
* Dubrovnik – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i procesiji povodom svetkovine sv. Blaža, zaštitnika Grada

4. 2.
*  Kotor, Crna Gora – sudjelovao na proslavi sv. Tripuna, zaštitnika Grada

5. 2.
* Ordinarijat – predvodio sjednicu Pastoralnog vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije

7. 2.
* Ordinarijat – predvodio sjednicu prezbiterskog vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije

8. 2.
* Ordinarijat – primio delegaciju Katoličkih skauta
* Ordinarijat – predvodio sv. misu u zajedništvu sa sjemeništarcima i njihovim odgojiteljima

10. 2. Bl. Alojzije Stepinac
* Priko – Zakučac – pastirski pohod
* Priko – Omiš – posjetio djecu oboljelu od spinalno-mišićne atrofije u obitelji Kovačić i Rogošić

11. 2. Šesta nedjelja kroz godinu
* Srinjine – pastirski pohod

12. 2.
* Podgrađe – pastirski pohod

13. 2.
* Kaštel Lukšić – predvodio misu za pokojnu Tomislavu Vukorepa

14. 2. Pepelnica
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje

15. 2.
* Ordinarijat – primio delegaciju članova „Hoda za život“

16. 2.
* Dubrava – Gornje Sitno – pastirski pohod

17.2.
* Dolac Donji – pastirski pohod

18. 2. Prva korizmena nedjelja
* Jesenice – pastirski pohod

19. 2.
* Tugare – pastirski pohod

21. 2.
* Vepric – korizmena rekolekcija za svećenike

22. 2.
*Ordinarijat – sjednica biskupa Splitske metropolije

23. 2.
* Podstrana – pastirski pohod

24. 2.
* Duće – pastirski pohod

24. 2. Druga korizmena nedjelja
* Dugi rat – pastirski pohod

28. 2.
 Split, Lovrinac – prisustvovao ispraćaju o. Veselka Begića

1.3.
* Donje Sitno – pastirski pohod

2. 3.
* Strožanac – pastirski pohod

3. 3
* Split, Lovrinac – prisustvovao ispraćaju fra Stjepana Pupić-Bakrač
* Kostanje – pastirski pohod

4. 3.
* Trnbusi – pastirski pohod
* Srijane – Dolac Gornji – pastirski pohod

5. 3.
* Ostrvica – pastirski pohod

7. 3.
* Ordinarijat – primio obitelji Govorko i Zovoić sa djecom oboljelom od spinalne mišićne atrofije

9. 3.
* Zvečanje – pastirski pohod

10. 3.
* Split, Kamen – predvodio euharistijsko slavlje za članove Vijeća redovničkih odgojitelja i odgojiteljica

11. 3.
* Gata – pastirski pohod

12. 3.
* Ordinarijat – primio bogoslove kandidate za lektorat i akolitat

13. – 14. 3.
* Sarajevo – sudjelovao na zajedničkom zasjedanju BK BiH i HBK

15. 3.
* Split, Bogoslovija – predvodio euharistijsko slavlje i primanje među kandidate za đakonat i prezbiterat

16. 3.
* Split, Katolički bogoslovni fakultet – prisustvovao na simpoziju „Ecce homo“ koji je održan o 25. obljetnici Hrvatskog katoličkog liječničkog društva podružnice Split

17. 3.
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje za članove Hrvatskog katoličkog liječničkog društva
* Split, palača Milesi – otvorio manifestaciju „Dani kršćanske kulture“

18. 3.
* Makarska, sv. Marko - predvodio euharistijsko slavlje prigodom tradicionalnog pohoda Makarskoj uoči Uskrsa
* Split, Sjemenište - predvodio euharistijsko slavlje u prigodi desete obljetnice preminuća službenice Božje Chiare Lubich, utemeljiteljice Djela Marijina – Pokreta Fokolara

19. 3. Sv. Josip
* Split, samostan Sv. Ane – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu svetog Josipa, zaštitnika provincije

20. 3.
*Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obljetnica smrti pokojnih splitsko-makarskih nadbiskupa: Frane Franića i Ante Jurića

21. 3.
* Split, Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ – susreo se s ravnateljem, profesorima i djelatnicima škole

24. 3.
* CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje podjele službi lektorata i akolitata9.4. Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodinove

25. 3. Nedjelja muke Gospodnje - Cvjetnica
*Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
*Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja

26. 3. Veliki ponedjeljak
* Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja

27. 3 Veliki utorak
* Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
*Katedrala – sudjelovao na uri klanjanja
*Ordinarijat - sudjelovao na zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“

28. 3., Velika srijeda
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova

29. 3., Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
*Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje

30. 3., Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka

31. 3., Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje

1. 4., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – predvodio euharistijsko slavlje

6. 4. Vazmeni petak
* Trogir – posjetio časne sestre Benediktinke u samostanu sv. Nikole

7. 4. Vazmena subota
* Split, Gospa od Zdravlja – podijelio sakrament svete krizme katekumenima i odraslima
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare

9. 4. Naviještenje Gospodinovo – Blagovijest
* Split, Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice sjemeništa i nadbiskupijske klasične gimnazije

9. -12- 4.
*  Zagreb – sudjelovao na LVI. Plenarnom Zasjedanju HBK

13. 4.
* Kaštel Štafilić -  susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

14. 4.
* Staševica – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

15. 5.
* Kaštel Štafilić – sveta krizma

16. 4.
* Makarska – predvodio svetu misu za pokojnog fra Dominika Radića

20. 4.
* Gospić – Smiljan – Udbina –  izlet djelatnika ordinarijata

22. 4.
* Staševica – sveta krizma

24. 4.
* Kocunar – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

25. 4. Sv. Marko, evanđelist
* Mertojak – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

26. 4.
* Veli Varoš – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

28. 4.
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na Susretu sjemeništaraca iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine

29. 4.
* Veli Varoš – sveta krizma

29.-30. 4.
* Hvar – sudjelovao na prigodnoj akademiji i ređenju mons. Petra Palića, novog hvarskog biskupa

1. 5. Sveti Josip, radnik
* Split, Mertojak – sveta krizma

2. 5.
* Kaštel Sućurac – susret s krizmanicima

3. 5.
* Kaštel Stari – susret s krizmanicima

4. 5.
* Split, HNK – sudjelovao na svečanoj sjednici grada Splita povodom dana Grada

6. 5.
* Kaštel Sućurac – sveta krizma
* Kaštel Stari – sveta krizma
* Split, Katedrala – predvodio svečanu molitvu Večernje tijekom koje su prepozit Prvostolnog kaptola mons. Nediljko Ante Ančić i gradonačelnik grada Splita gosp. Andro Krstulović Opara svečano otvorili moćnik sv. Dujma

7. 5. Sv. Dujam, zaštitnik Grada i Nadbiskupije
* Katedrala – Riva – sudjelovao na procesiji i koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju koje je predvodio mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup

9. 5.
* Runovići – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

10. 5. Uzašašće Gospodinovo
* Split, Sjemenište– povodom Dana Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu predvodio svečano euharistijsko slavlje te prisustvovao prigodnoj akademiji

11. 5.
* Sirobuja – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

12. 5. Sv. Leopold Bogdan Mandić
* Sirobuja – sveta krizma

13. 5.
* Krstatice – sveta krizma
* Runovići – sveta krizma

14. 5. Sveti Matija, apostol
* Katedrala – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

15. 5. Sveti Solinski mučenici
* Split, Sjemenište – sudjelovao na obilježavanju Međunarodnog dana obitelji

16. 5.
* Spinut – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

17. 5.
* Duće – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

18. 5.
* Ordinarijat – primio učenike osnovnih i srednjih škola koji su ostvarili najbolje rezultate na vjeronaučnoj olimpijadi
* Split, Gospa od Zdravlja – sudjelovao na „Danima fra Bernardina Sokola, franjevca, glazbenika i hrvatskog mučenika“

19. 5.
* Split, Katedrala – predvodio svetu misu za volontere „Hoda za život“
* Duće – sveta krizma

20. 5.
* Spinut – sveta krizma
* Katedrala – sveta krizma

21. 5. BDM Majka Crkve
* Mostar – koncelebrirao na svetom misnom slavlju i sudjelovao na simpoziju „U vjeri, nadi i ljubavi. Stoljetnica rođenja biskupa Žanića (1918 -2018)“ kojim je zaključena Godina biskupa Žanića u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji

22. 5.
* Pujanke – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

23. 5.
* Vepric – svećenički dan

24. 5.
* Ordinarijat – primio rektora CBS s bogoslovima pete (5.) godine

25. 5.
* Split, Sv. Obitelj – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

26. 5.
* Split, Sv. Obitelj – sveta krizma

27. 5. Presveto Trojstvo
* Pujanke – sveta krizma
* Kman – susreo se s don Angelom Fernandezom Artimeom vrhovnim poglavarom Salezijanske družbe

28. 5.
* Sućidar – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

29. 5.
* Muć Donji – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

30. 5.
* Žnjan – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 50. obljetnice župe

31. 5. Tijelovo – Svetkovina Tijela i Krvi Kristove

            Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje i procesiju

2. 6.
* Sućidar – sveta krizma

3. 6. Deveta nedjelja kroz godinu
* Muć Donji – sveta krizma i krštenje petog djeteta u obitelji Granić

7. 6.
* Ordinarijat – primio članove Djela Marijina – Fokolarina

8. 6. Presveto Srce Isusovo
* Split, Visoka – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 50. obljetnice župe

9. 6. Bezgrješno Srce Marijino
* Split, Sućidar – podijelio sakramente svete krizme i prve pričesti za djecu s posebnim potrebama

9. -10. 6.
* Sarajevo – predvodio euharistijsko slavlje o svetkovini Presvetog Srca Isusova koje, dana Vrhbosanske nadbiskupije

11. 6. Sv. Barnaba
* Ordinarijat – primio članove Međunarodne teološke komisije

12. 6.
* Ordinarijat – radni sastanak Glavnog organizacijskog odbora za Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji
* KBC Firule – blagoslovio novoizgrađenu kapelicu

13. 6. Sv. Ante
* Ordinarijat – susreo se s đakonima, don Dankom Kovačevićem i don Stankom Kaćunićem
* Split, Poljud – predvodio euharistijsko slavlje o spomendanu sv. Ante Padovanskog

14. 6.  
* Ordinarijat – primio kanonike Prvostolnog kaptola u Splitu
* Ordinarijat – dodjela nagrada i priznanje za igrače KMNL i MMNL

15. 6.
* Split, Medicinski fakultet – sudjelovao na proslavi Dana sveučilišta

16. 6.
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje na godišnjem susretu ministranata Splitsko-makarske nadbiskupije

17. – 18. 6.
* Zagreb – sudjelovao na Izvanrednom zasjedanju HBK

19. 6.
* Ordinarijat – primio članove zajednice „Molitva i riječ“

20. 6.
* Svib – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

22. 6.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje za kraj akademske godine
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje i zaredio desetoricu novih svećenika

24. 6.
* Svib – sveta krizma

26. 6.
* Sinj – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog fra Božu Lovrića

29. 6. – 2. 7.

            Molise, Italija – podsjetio zajednicu Hrvata u talijanskoj pokrajini Molise i predvodio euharistijsko slavlje o spomenu 500. obljetnice dolaska Hrvata u Molise

3. 7. – 5. 7.
* Badija, Korčula – sudjelovao na permanentnom obrazovanju mlađih svećenika

6. 7.
* Ordinarijat – primilo gđu. Kristinu Križanac, gradonačelnicu grada Sinja i izaslanstvo VAD-a
* Ordinarijat – potpisao ugovor s Ministarstvom državne imovine o zemljištu na Dračevcu

7. 7.
* Zagreb, HBK – sudjelovao na susretu s Velikim Kancelarima, dekanima i prodekanima Katoličkih fakulteta u Hrvatskoj

13. 7.
* Marija Bistrica – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu Majke Božje Bistričke

18. 7.
* Trilj – predvodio misu zadušnicu za pokojnog don Jakova Dragušicu

20. 7.
* Buško Blako, Karmel sv. Ilije – predvodio euharistijsko slavlje na blagdan sv. Ilije proroka

21. 1.
* Omiš – prisustvovao na finalnoj večeri Omiških klapa

25. 7. Sv. Jakov, apostol
* Ordinarijat – primio članove međunarodnog susreta mladih katolika „Inter Ecclesias“

26. 7. Sv. Joakim i Ana
* Ordinarijat – primio Claudea Grbešu, magistralnog delegata Papinskog viteškog reda Svetog groba jeruzalemskog za Hrvatsku
* Dicmo – predvodio euharistijsko slavlje za slavlje, sv. Ane, suzaštitnice župe

27. 7. 1. 8.
* Paderborn, Njemačka – sudjelovao na proslavi sv. Liborija, zaštitnika biskupije Paderborn i predvodio euharistijsko slavlje

4. 8. Sv. Ivan Maria Vianney
* Vidonje – predvodio euharistijsko slavlje za svećenike koji slave 40 godina misništva

5. 8.
* Sinj – prisustvovao na 303. viteškoj igri Alke

11. 8. Sv. Klara
* Split, Samostan sv. Klare – predvodio euharistijsko slavlje u samostanskoj crkvi prigodom svetkovine utemeljiteljice klarisa
* Solin – predvodio euharistijsko slavlje prigodom 36. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj

15. 8., Uznesenje BDM – Velika Gospa
* Sinj – predvodio procesiju i euharistijsko slavlje o svetkovini Velike Gospe
* Split – predvodio procesiju i euharistijsko slavlje u svetištu Gospe od Pojišana

17.8. -19. 8.
* Vepric – susreo se s bogoslovima Splitsko-makarske nadbiskupije

23. 8.
* Sjemenište – sudjelovao na otvaranju Katehetske ljetne škole
* Prapatnice – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 100. obljetnice zavjetne procesije sv. Roku

27. 8.
* Vepric – prisustvovao dijelu duhovnih vježbi za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

27. 8. – 30. 8.
* Livno, Kuća Djeteta Isusa – sudjelovao na duhovnim vježbama za mlađe svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

1.9.
* Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima

4. 9.
* Ordinarijat – sudjelovao u predstavljanju humanitarne akcije „Obitelji za najmanje“ koja će se odvijati u sklopu Trećeg nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji

7. 9.
*Vepric – koncelebrirao na euharistijskom slavlju kojeg je predvodio mons. Petar Rajič, apostolski nuncij

8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
* Solin – predvodio procesiju i euharistijsko slavlje prigodom blagdana Male Gospe
* Solin – koncelebrirao na večernjem euharistijskom slavlju kojeg je predslavio mons. Tomo Vukšić, Vojni ordinarij u BiH

10. 9.
* Palača Milesi, Split – prisustvovao okruglom stolu „Izazovi suvremenih obitelji“ koji je započeo tjedan Trećeg nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji
* Gostovao u emisiji „Aktualno“ HKR-a

11. 9.
* Nadbiskupsko sjemenište, Split – sudjelovao u predstavljanju zbornika dječjih radova „U zagrljaju moje mame“

12. 9. Gospa velikog hrvatskog krsnog zavjeta
* Sustipan – prisustvovao izvedbi predstave „Miljenko i Dobrila“

13. 9. Sv. Ivan Zlatousti
* Pujanke, Split – predvodio euharistijsko slavlje i klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom

15. 9.
* Solin – predvodio liturgijsko slavlje bdjenja „Hod svjetla“ uoči Trećeg nacionalnog susreta Hrvatskih katoličkih obitelji

16. 9. Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji
* Solin – predvodio euharistijsko slavlje o Trećem nacionalnom susretu hrvatskih katoličkih obitelji

18. – 20. 9.
* Šibenik - sudjelovao na Susretu animatora za duhovna zvanja

21. 9.
* Samostan Gospe od Zdravlja, Split – sudjelovao na XXXIV. Redovničkim danima
* Dobrinče, Medov Dolac – predvodio euharistijsko slavlje i sprovodne obrede za pokojnog don Pavu Piplicu

23. 9. Dvadeset i peta nedjelja kroz godinu
* Gljev – predvodio euharistijsko slavlje i obred posvete oltara u crkvi sv. Jeronima na Gljevu

25.9.
* Dugi rat – predvodio euharistijsko slavlje za početak nove sezone KMNL

26. 9.
* Vepric – studijski dan svećenika Splitsko-makarske nadbiskupije

27. 9. Sv. Vinko Paulski
* Gospa od Zdravlja, Split – predvodio euharistijsko slavlje za srednjoškolce i njihove profesore

28. – 29. 9.
*Šibenik - sudjelovao na proslavi sv. Mihovila, zaštitnika grada Šibenika

30. 9. Sv. Jeronim
* Dugopolje – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 80. obljetnice Crkve
* CBS, Split – predvodio euharistijsko slavlje na početku nove odgojno-akademske godine

1. 10. Sv. Terazija od Djeteta Isusa
* Katolički bogoslovni fakultet, Split – predvodio euharistijsko slavlje za početak nove akademske godine

1. -2- 10. Sv. Stjepan, papa i mučenik
*  Hvar- sudjelovao na svečanoj proslavi sv. Stjepana I., pape i mučenika

3. 10.
* Solin – predvodio euharistijsko slavlje i susreo se sa volonterima i članovima odbora Trećeg nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji

4. 10. Sv. Franjo Asiški
* Trstenik – predvodio euharistijsko slavlje

7. 10. Dvadeset sedma nedjelja kroz godinu
* Zaostrog – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 550. obljetnice dolaska franjevaca u samostan u Zaostrog

8. – 11. 10.
* Zagreb – sudjelovao na 57. Plenarnom zasjedanju HBK

13. 10.
* Zagreb, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na Hodočašću vjernika Splitsko-makarske nadbiskupije blaženom Alojziju Stepincu

15. 10.
* Split, Kampus – predvodio euharistijsko slavlje za početak nove akademske godine

 17. 10.
* KBF, Split – sudjelovao na otvaranju 24. međunarodnog teološkog simpozija KBF-a u Splitu, na temu „Teologija i ekologija“

20. 10.
* Konkatedrala , Split – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 25. obljetnice biskupstva

21. 10. Dvadeset deveta nedjelja kroz godinu
* Kampus, Split – predvodio euharistisjko slavlje za završetak volonterske akcije „72 sata bez kompromisa“

22. 10.
* Ordinarijat – primio kandidate za sveti red đakonata na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije

23. 10.
* Ordinarijat – primio prof. Dragana Ljutića, novog rektora Sveučilišta u Splitu sa njegovim suradnicima

24. 10.
* CBS, Split – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obećanja kandidata za sveti red đakonata

25. 10.
* Nadbiskupsko sjemenište, Split – sudjelovao na predstavljanju zbornika „Oče naš. Jedan je Otac vaš“ koji je priređen u čast 25. obljetnice biskupstva mons. marina Barišića, nadbiskupa i metropolita Splitsko-makarskog

26. 10.
* Kaštel Sućurac – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je posvetio oltar i blagoslovio novoizgrađeni dom Sestara Službenica Milosrđa – Anćela

28. 10. Trideseta nedjelja kroz godinu
* Konkatedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje tokom kojeg je zaredio trinaestoricu novih đakona

1. 11. Svi Sveti
* Lovrinac, Split – predvodio euharistijsko slavlje i molitvu odrješenja za sve pokojne

2. 11. Dušni dan – Spomen vjernih mrtvih
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje

4. 11.
 Košute – predvodio euharistijsko slavlje tokom kojeg je krstio djecu iz obitelji Milan i Bakić

6. 11.
* Ordinarijat – sudjelovao na konferenciji za medije na kojoj je KBC-u Split uručeno 620.000 kuna skupljene u humanitarnoj akciji „Obitelji za najmanje“, koja je upriličena uz Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji

9. 11.
* Ordinarijat – primio predstavnike udruge „Naš Hajduk“

10. 11 – 18. 11.
*Rim – sudjelovao na pohodu Ad limina

21. 11. Prikazanje Blažene Djevice Marije – Gospa od Zdravlja
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Makarska, Konatedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe

22. 11. Sveta Cecilija
* Ordinarijat – primio članove udruge „Teofil“ koja okuplja bivše studente KBF-a Split

23. 11.
* Ordinarijat – primio fra Ivana Sesara, generalnog definitora i prokuratora Franjevačkog reda manje braće u Rimu
*  Split, Caritas - primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije

24. 11.
* Nadbiskupsko sjemenište – prisustvovao na stručnom skupu za vjeroučitelje Splitsko-makarske nadbiskupije
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojne roditelje

28. 11.
* Kostanje – sudjelovao na završnom susretu župnika Poljičkog dekanata

29. 11.
* Ordinarijat – primio ravnatelja, profesore i učenike škole za „Grafiku, dizajn i umjetnost“ koja je ove godine u prostorijama ordinarijata izložila učeničke radove na temu Božića

2. 12. Prva nedjelja došašća
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje

5. 12.
* Vepric – predvodio euharistijsko slavlje i sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

6. 12. Sv. Nikola, b.
* Ordinarijat – primio klapu „Sv. Juraj – HRM“

7. 12. Sv. Ambrozije, b. i n.
* Split, CBS – prisustvovao akademiji u čast Bezgrešnog začeća BDM, zaštitnice Centralnog bogoslovnog sjemeništa u Splitu

8. 12. Bezgrešno začeće BDM
* Split, CBC – predvodio euharistijsko slavlje
* Sv. Frane na Obali – predvodio euharistijsko slavlje

9. 12. Druga nedjelja došašća
* Katuni – predvodio euharistijsko slavlje tokom kojeg je blagoslovio nova zvona

10. 12.
* Ordinarijat – primio članove Hrvatskog plemićkog zbora

11. 12.
* Ordinarijat – primio članove Neokatekumenskog puta

12. 12.
* KBF, Split – blagoslovio nove prostorije Centra za epigrafička, paleografska i povijesno teološka istraživanja „Don Frane Bulić“

13. 12. Sv. Lucija, dj. i muč.
* Ordinarijat – božićno primanje za ravnateljice i ravnatelje predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova

16. 12. Treća nedjelja došašća
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje i krstio četvrto dijete u obitelji Petric
* Samostan Školskih sestara franjevki, Lovret – predvidio adventsku rekolekciju za redovnice grada Splita

20. 12.
* Ordinarijat – božićno primanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije

21. 12.
* Ordinarijat – predvodio euharistijsko slavlje i susreo se djelatnicima Ordinarijata
* Ordinarijat – predstavljanje Božićne poruke za medije

23. 12. Četvrta nedjelja došašća
* Makarska, katedrala sv. Marka – predvodio euharistijsko slavlje

24. 12. Badnjak
* Split, Svećenički dom – pohodio umirovljene svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

25. 12.,  Božić - Rođenje Gospodinovo
* Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku
* Katedrala - predvodio svečanu danju misu
* Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode

26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
*  Split, samostan Kćeri Božje ljubavi – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike doma za starije o kojima se brinu časne sestre
* Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje

27. 12., Sv. Ivan, ap . ev.
* Trogir – posjetio časne sestre Benediktinke u samostanu sv. Nikole
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare

30. 12., Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa
*  Split, Sukoišan, predvodio svečano euharistijsko slavlje

31. 12.
* Katedrala - predvodio euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu

           

           

           

           

Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mons. Ante Jozić, apostolski nuncij u Bjelorusiji, zaređen je za naslovnog nadbiskupa Cise u srijedu 16. rujna u novoj ...
Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin stigao je kroz jutro u utorak 15. rujna u splitsku zračnu luku ...
1. Draga braćo u biskupstvu Ratko i Petre, uvaženi gosti i poštovani svi nazočni! Svečan i važan događaj okuplja nas ...
Splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić i splitsko-makarski nadbiskup koadjutor mons. Dražen Kutleša uputili su ...
Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu u četvrtak, 10. rujna u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u ...
Splitsko-makarski nadbiskup koadjutor Dražen Kutleša preuzeo je službu Velikog kancelara Katoličkoga bogoslovnog ...
Proslava blagdana Male Gospe i Dana grada Solina završila je svečanim popodnevnim misnim slavljem koje je na Gospinom ...
Brojni vjernici i hodočasnici, iako zbog epidemioloških mjera u znatno manjem broju, i ove su se godine okupili u ...
Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda (OFS) „Blagovijest“, Split – Trstenik organiziralo je u subotu, 8. ...
Hodočašće u Poljsku, zemlju našeg zemaljskog i nebeskog prijatelja sv. Ivana Pavla II. u kojoj su tragove Božjeg ...
Predzadnjeg dana hodočašća, a posljednjeg dana boravka u Poljskoj, 12. listopada, hodočasnici Splitsko-makarske ...
Karol Wojtyla postao je Krakovski biskup 1958. godine, pet godina kasnije papa Pavao VI. imenovao ga je nadbiskupom, a ...
20. stoljeće bilo je vrijeme velike patnje i stradanja na tlu kršćanske Europe. Dok mnogi čine najveća zla bratu ...
„Tko želi znati kako kuca srce Poljske, mora doći na Jasnu Goru“, rekao je sv. Ivan Pavao II. Osjetili su to i ...
Drugi dan hodočašća Splitsko-makarske nadbiskupije „Ne bojte se! Otvorite vrata Kristu!“, 8. listopada, započeo je ...
Vjernici Splitsko-makarske nadbiskupije predvođeni nadbiskupom i metropolitom mons. Marinom Barišićem krenuli su na ...