Kronika Oca nadbiskupa - 2017. godina

1. 1., svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku nove građanske godine

6. 1., Bogojavljenje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje

11. 1.
* Ordinarijat – primio p. Edwarda Nicholasa Polichnowskog, generalnog ministra franjevaca trećoredaca

15. 1., sv. Stošija
* Zadar – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu svete Stošije, zaštitnice grada

16. 1.
* Makarska – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog fra Karla Jurišića

20. 1.
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje za jedinstvo kršćana

21. 1., Sv. Agneza
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojne roditelje

22. 1.
* Tugare – predvodio euharistijsko slavlje i krstio šesto dijete u obitelji Bulić

23. 1.
* Zagreb – Susret biskupa HBK i BKBiH

24. 1.
* Zagreb – nazočio Teološko-pastoralnom tjednu
*Zagreb – sjednica Vijeća HBK za sjemeništa i duhovna zvanja

25. 1.
* Zagreb – Izvanredno plenarno zasjedanje HBK

26. 1.
* Zagreb – gostovao u programu HKR-a

2. 2., Prikazanje Gospodinovo - Svijećnica
* Dubrovnik – sudjelovao na otvaranju feste i svečanoj Večernjoj uoči svetkovine sv. Blaža

3. 2. Sv. Blaž, b. i mč.
* Dubrovnik – sudjelovao na svečanom euharistijskom slavlju i procesiji povodom svetkovine sv. Blaža, zaštitnika Grada

4.2.
* Dubrovnik – susret biskupa metropolije
* Jesenice – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog don Juru Naranču

5. 2.
*  Kotor, Crna Gora – sudjelovao na proslavi sv. Tripuna, zaštitnika Grada

10.2. Bl. Alojzije Stepinac
* Katedrala – predvodio svetu misu na spomendan blaženog Alojzija Stepinca

11. 2. Gospa Lurdska, Dan bolesnika
* Split, KBC Firule – prigodom Dana bolesnika predvodio euharistijsko slavlje i pohodio bolničke odjele

12. 2.
* Split, Pojišan – predvodio euharistijsko slavlje na završetku „Tjedna braka u Splitsko – makarskoj nadbiskupiji“

18. 2.
* Vepric – sudjelovao na susretu voditelja zaručničkih tečaja Splitsko – makarske nadbiskupije

19. 2
* Košute – predvodio euharistijsko slavlje i krstio šesto dijete u obitelji Prcela i prvo dijete u obitelji Klapež

21.2.
*Split, palača Milesi – prisustvovao predstavljanju knjige „Stvaranje Hrvatske države 1991. Ministarska sjećanja.“, akademika Davorina Rudolfa

1. 3. Pepelnica, Čista srijeda
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na početku korizme

2. 3.
* Kaštel Novi, OŠ Bijaći – prisustvovao vjeronaučnoj olimpijadi i natjecanju iz vjeronauka za vjeroučenike Splitsko – makarske nadbiskupije

4. 3.
*Baška voda – pastirski pohod

5. 3.  Prva korizmena nedjelja
* Brela – pastirski pohod

7. 3.
* Ordinarijat – primio bogoslove-kandidate za primanje službi lektorata i akolitata

8. 3.
* Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

9.3
* CBS – predvodio sv. misu i primanje među kandidate za đakonat i prezbiterat

10. 3.
* Drašnice – pastirski pohod
*Igrane – pastirski pohod

11. 3.
* CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje podjele službi lektorata i akolitata
* Brist – pastirski pohod
* Gradac – pastirski pohod

12. 3. Druga korizmena nedjelja
* Makarska, Kraljica mira – pastirski pohod

14. 3.
* Split, Katedrala – susreo se s ministricom kulture Ninom Obuljen Koržinek i njenim suradnicima
* Živogošće – pastirski pohod

17.3.

 * Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obljetnica smrti pokojnih splitsko-makarskih nadbiskupa: Frane Franića i Ante Jurića

18. 3.
* Podaca – pastirski pohod
* Drvenik – pastirski pohod

19. 3. Treća korizmena nedjelja
* Podgora – pastirski pohod
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje u prigodi devete obljetnice preminuća službenice Božje Chiare Lubich, utemeljiteljice Djela Marijina – Pokreta Fokolara

20. 3. Sv. Josip, zaručnik BDM
* Split, samostan Sv. Ane – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu svetog Josipa, zaštitnika provincije
* Mertojak – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu sv. Josipa, zaštitnika župe

21.3.
* Dicmo – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog don Ivana Grubišića

22. 3.
* Vukovar – održao predavanje za učenike osmih razreda iz republike Hrvatske na „Školi mira“

24. 3.
* Tučepi – pastirski pohod

25. 3. Navještenje Blažene Djevice Marije - Blagovijest
*  Sjemenište – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice sjemeništa i nadbiskupijske klasične gimnazije
* Split, samostan Sestara milosrdnica - predvodio euharistijsko slavlje

26. 3. Četvrta korizmena nedjelja
* Veliko Brdo – pastirski pohod

30.3.
* Zaostrog – pastirski pohod

31. 3.
* Zagreb – sudjelovao na Trećem zasjedanju Druge Zagrebačke sinode

1. 4.
* Split, palača Milesi – otvorio manifestaciju „Dani kršćanske kulture“

2. 4. Peta korizmena nedjelja
* Makarska, sv. Marko – pastirski pohod

3.4
* Ordinarijat – primio g. Eduarda Aznara, veleposlanika Španjolske u Hrvatskoj

5. 4.
* Ordinarijat – primio ravnatelja Nadbiskupijske klasične gimnazije Don Frane Bulić i članove Upravnog vijeća Kluba učenika i prijatelja gimnazije

6. 4.
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog don Ivana Barišića

9.4. Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodinove
*Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje te otvorio svečano četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
*Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja

10. 4. Veliki ponedjeljak
*Split, Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja

11. 4., Veliki utorak
* Ordinarijat – sveta misa i doručak sa djelatnicima Ordinarijata
*Ordinarijat - predstavljanje Uskrsne poruke i susret s medijskim djelatnicima
*Katedrala – sudjelovao na uri klanjanja
*Ordinarijat - sudjelovao na zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“

12. 4., Velika srijeda
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje te zaključio četrdesetosatno klanjanje
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova

13. 4., Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja
*Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje

14. 4., Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Ordinarijat- primio povjerenicu Vlade Republike Hrvatske za grad Split, gđu. Branku Ramljak        
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka

15. 4., Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje

16. 4., Vazam – Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjega
* Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – predvodio euharistijsko slavlje

17. 4. Vazmeni ponedjeljak
* Metković, sv. Nikola biskup – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio malenog Olivera, šesto dijete u obitelji Matković

19. 4. Vazmena srijeda
* Brač, Postira – predvodio svečano euharistijsko slavlje posvete ulja za Hvarsko-bračko-višku biskupiju

21.4. Vazmeni petak
* Pula – koncelebrirao na euharistijskom slavlju za pok. mons. Antuna Bogetića, porečko – pulskog biskupa u miru

22. 4. Vazmena subota
* Split, Gospa od Zdravlja – podijelio sakrament svete krizme katekumenima i odraslima

23. 4. Druga vazmena nedjelja
* Hrvace – sveta krizma

24. 4.
* Visovac, Skradin, NP Krka - predvodio izlet djelatnika i suradnika Ordinarijata
* Manuš – susret s krizmanicima, kumovima i roditeljima

26. – 28. 4
*Zagreb, HBK – sudjelovao na 54. redovitom plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije

29. – 30.4. Susret Hrvatske katoličke mladeži
* Osijek, konkatedrala sv. Petra i Pavla – sudjelovao na župnom programu za mlade
* Vukovar – koncelebrirao na euharistijskom slavlju

1. 5. Sv. Josip Radnik
* Manuš – sveta krizma

2. 5.
* Sinj – predvodio euharistijsko slavlje za pokojnog fra Luku Radmana-Livaju

4. 5.
* Split, Palača Skočibučić Lukaris – otvorio izložbu „Nova istraživanja splitske katedrale“

5. 5.
* Split, HNK – sudjelovao na dodjeli nagrada grada Splita
*Ordinarijat – primio predstavnike organizacije „Hod za život“

6. 5.
* Split, Katedrala – predvodio svečanu molitvu Večernje tijekom koje su prepozit Prvostolnog kaptola mons. Nediljko Ante Ančić i povjerenica vlade za grad Split gđa. Branka Ramljak otvorili moćnik sv. Dujma

7. 5. Sv. Dujam, zaštitnik Grada i Nadbiskupije; Četvrta vazmena nedjelja
* Katedrala – Riva – sudjelovao na procesiji i koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju koje je ove godine predvodio mons. Hans Josef Becker, nadbiskup Paderborna
* Ordinarijat – primio predsjednika Vlade Republike Hrvatske, gosp. Andreja Plenkovića, ministra turizma Gari Capellija, gđu. Renatu Margetić – Urlić, izaslanicu Predsjednice Republike Hrvatske, povjerenicu Vlade za grad Split, gđu. Branku Ramljak i župana splitsko – dalmatinskog, gosp. Zlatka Ževrnju i druge suradnike

10. 5.
* Sinj – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

11. 5.
* Stobreč – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

12. 5. Sv. Leopold Bogdan Mandić
* Ordinarijat – primio vlč. Josepa Peguera, regionalnog vikara Opusa Dei

13. 5.
* Sinj – sveta krizma
* Žrnovnica – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

14. 5. Šesta vazmena nedjelja
* Stobreč – sveta krizma
* Žrnovnica – sveta krizma

15. 5.
* Kaštel Kambelovac – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

17. 5.
* Vepric – Svećenički dan

18. 5.
* Split, Sjemenište – povodom Dana Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu predvodio svečano euharistijsko slavlje te prisustvovao prigodnoj akademiji
* Kaštel Stari – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

19. 5   
* Ordinarijat – primio učenike pobjednike vjeronaučne olimpijade, zajedno s njihovim ravnateljima i mentorima
* Kaštel Novi – predvodio euharistijsko slavlje na početku obilježavanja „Godine biskupa Žanića“ u Mostarskoj biskupiji

20. 5.
* Kman – predvodio euharistijsko slavlje za organizatore inicijative „Hod za život“
* Kaštel Kambelovac – sveta krizma
* Vinišće – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

21. 5.
* Kaštel Stari – sveta krizma
* Vinišće – sveta krizma

22. 5.
* Ordinarijat – primio predstavnike crkvenih pokreta, udruga i molitvenih zajednica Splitsko-makarske nadbiskupije

23. 5.
* Katedrala – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

27. 5.
* Bagalović – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
* Vid – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

28.5. Sedma Vazmena nedjelja
* Vid – sveta krizma
* Bagalović- sveta krizma

31. 5.
* Brda – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

1. 6.
* Split, Ordinarijat – podijelio priznanja i nagrade najboljim ekipama Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“ i Ministrantske malonogometne lige

3. 6.
* Split, Brda – sveta krizma

4. 6. Pedesetnica - Duhovi
* Split, Katedrala – sveta krizma

5. 6. Duhovski ponedjeljak
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje na susretu svih molitvenih zajednica Nadbiskupije

6. 6.
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje za Susret isusovačkih novaka iz srednje i istočne Europe
* Ordinarijat – primio polaznike XIX. naraštaja Ratne škole „Ban Josip Jelačić“

7. 6.
* Split, Kampus – predvidio euharistijsko slavlje za završetak akademske godine na Sveučilištu u Splitu

9. 6.
* Okrug – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

10. 6.
* Trilj – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio sedmo dijete u obitelji Galić

11. 6.
* Okrug – sveta krizma

13. 6.  Sv. Antun Padovanski
* Split, sv. Frane na obali – predvodio euharistijsko slavlje na spomendan sv. Antuna Padovanskog

15. 6. Svetkovina presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove

16. 6.
* Split, Sustipan – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 50 godina od utemeljenje župe sv. Stjepana pod borovima

17. 6.
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje na proslavi 50.- te obljetnice mature nekadašnjih splitskih sjemeništaraca

18. – 19. 6.
* Zagreb, HBK – sudjelovao na Izvanrednom plenarnom zasjedanju i susretu s provincijalima

20.6.
* Ordinarijat – primio Pawela Wlodarczykoga, počasnog konzula RH u Krakovu
* Aržano – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

21. 6.
* Ordinarijat – sudjelovao na sastanku za Treći susret hrvatskih katoličkih obitelji

            Split, palača Skočibučić – Lukaris – otvorio izložbu Krune Bošnjaka „Lice Milosrđa“

22. 6

            Ordinarijat – primio ovogodišnje mladomisnike, don Luku Stipinovića i don Gabrijela Kambera

23. 6. Presveto Srce Isusovo
* Aržano – sveta krizma
* Split, Manuš – predvodio euharistijsko slavlje na Svetkovinu Presvetog Srca Isusova

24. 6.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je podijelio sakrament svetog reda trojici đakona: don Gabrijelu Kamberu, don Luki Stipinoviću i fra Mariju Lemi

25.6. Dvanaesta nedjelja kroz godinu
* Split, Lovrinac – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio Marka Punoša, šesto dijete u obitelji Punoš, i Luku Višića peto dijete u obitelji Višić

26. 6.
* Zagreb – koncelebrirao na misi zahvalnici za službu nuncija Alessandra D' Errica u Hrvatskoj

29. 6. Sveti Petar i Pavao, apostoli
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje za devetoricu svećenika koji su proslavili 50 godina misništva

30. 6.
* Sjemenište – predvodio svetu misu zahvalnicu i Te Deum prigodom završetka školske godine, te sudjelovao na prigodnom programu dodjele učeničkih svjedodžbi
*  Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje i Te Deum povodom završetka odgojne godine

3. -6. 7.
* BiH, Blidinje – sudjelovao na permanentnom obrazovanju za mlađe svećenike splitske metropolije

13.7.
* Ordinarijat – primio gradonačelnika grada Splita, gosp. Andru Krstulovića Oparu i njegove suradnike

14.7
* Ordinarijat – primio župana splitsko-dalmatinskog, gosp. Blaženka Bobana i njegove suradnike
* Split, HNK –sudjelovao na ceremoniji otvaranja 63. Splitskog ljeta

16.7.
* Split, samostan sv. Klare – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je sestra Magdalena od Predragocijenjene Krvi položila doživotne zavjete

17.7.
* Ordinarijat – primio izaslanstvo Viteškog alkarskog društva

22.7.
* Trilj – predslavio euharistijsko slavlje kojim su sedmorica svećenika proslavili 25. godina misništva
* Omiš – prisustvovao na finalnoj večeri Omiškog festivala

23.7. Šesnaesta nedjelja kroz godinu
* Žrnovnica – Sitno Donje – predslavio euharistijska slavlja u župama koje su pogođene požarom i podsjetio pojedine stanovnike tih područja

24.7.
* Ordinarijat – primio mons. Jana Niemeca i Radoslawa Zmitrowicza, pomoćne biskupe u biskupiji Kamieniec Podolski iz Ukrajine

30. 7. Sedamnaesta nedjelja kroz godinu
* Srinjine – predslavio euharistijsko slavlje i obišao opožareno područje

31. 7.
* Dubrava – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

1. 8.
* Imotski – predslavio euharistijsko slavlje na uočnicu Gospe od Anđela

2. 8.
* Imotski – predslavio euharistijsko slavlje o blagdanu Gospe od Anđela

6. 8., Osamnaesta nedjelja kroz godinu
*  Sinj – nazočio 301. trci viteške igre Alke

11. 8., sv. Klara
*  Split, Samostan sv. Klare – predslavio svečano euharistijsko slavlje u samostanskoj crkvi prigodom svetkovine utemeljiteljice klarisa

12. 8.
*  Solin – predslavio svetu misu prigodom 35. hodočašća mladih Splitsko-makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj

15. 8., Uznesenje BDM – Velika Gospa
*  Sinj – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje o svetkovini Velike Gospe
*  Split – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje u svetištu Gospe od Pojišana

24. 8. Sv. Bartul
* Sjemenište – sudjelovao na otvaranju Katehetske ljetne škole i predvodio euharistijsko slavlje

25. - 27. 8
* Vepric – sudjelovao na Ljetnom susretu bogoslova Splitsko-makarske nadbiskupije

28. 8.
*  Vepric - sudjelovao na duhovnim vježbama za starije svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

28. 8. -31. 8.
* Buško jezero – Karmel sv. Ilije – sudjelovao na duhovnim vježbama za mlađe svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

2. 9.
* Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima

4. 9.
* NKG „Don Frane Bulić“, Split – predslavio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine

5. 9.
* Studenci – predslavio euharistijsko slavlje i sprovodne obrede za pokojnog don Jakova Cikojevića

7. 9.,
* Vepric – predvodio svečano euharistijsko slavlje i procesiju sa svijećama uoči blagdana Rođenja BDM

8. 9., Rođenje BDM (Mala Gospa)
*  Solin – predvodio procesiju i svečano euharistijsko slavlje prigodom blagdana Male Gospe
*  Solin – koncelebrirao na večernjem euharistijskom slavlju kojeg je predslavio mons. Jure Bogdan, Vojni ordinarij u RH

10. 9. Dvadeset i treća nedjelja kroz godinu
* Dobranje, Bijeli Vir – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 400 godina od gradnje crkve posvećene Maloj Gospi

13. – 14. 9.
* Mostar, BiH – sudjelovao na proslavi 25. obljetnice biskupskog ređenja msgr. Ratka Perića

15. 9.
* Split, Ordinarijat – primio p. Dalibora Renića, novog provincijala Hrvatske pokrajine Družbe Isusove

16. 9.
* Herceg Novi, Crna Gora – predslavio euharistijsko slavlje o dolasku relikvija svetog Leopolda Bogdana Mandića u Herceg Novi

17.9. Dvadeset i četvrta nedjelja kroz godinu
* Split, Pojišan – predslavio euharistijsko slavlje o dolasku relikvija svetog Leopolda Bogdana Mandića u Split

19. 9.
* Gromiljak, BiH – sudjelovao na Susretu animatora za duhovna zvanja

20. 9.
* Vepric – predslavio euharistijsko slavlje i sudjelovao na Studijskom danu za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

21. 9.
* Gospa od Zdravlja, Split – predslavio euharistijsko slavlje za srednjoškolce i njihove profesore

22. 9.
* Gospa od Zdravlja, Split - sudjelovao na Redovničkim danim i predslavio euharistijsko slavlje

26. 9.
* Dugi rat – predslavio euharistijsko slavlje na početku Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“

27. 9. Sv. Vinko Paulski
* Samostan sestara milosrdnica, Split – predslavio euharistijsko slavlje o spomendanu sv. Vinka Paulskog, utemeljitelja reda Sestara Milosrdnica

28. – 29. 9
* Šibenik - sudjelovao na proslavi sv. Mihovila, zaštitnika grada Šibenika

30. 9. Sv. Jeronim
* Split, Samostan Sestara Anćela – predslavio euharistijsko slavlje i obrede privremenog i doživotnog zavjetovanja
* Split, Sjemenište – predslavio euharistijsko slavlje o proslavi 25. obljetnice djelovanja zajednice „Cenacolo“ u Hrvatskoj

1. 10. Dvadeset šesta nedjelja kroz godinu
* Šibenik - prisustvovao ustoličenju novog episkopa dalmatinskog Nikodima Kosovića

1. – 2. 10., Sv. Stjepan, papa i mučenik
*  Hvar- sudjelovao na svečanoj proslavi sv. Stjepana I., pape i mučenika

4. – 8. 10
* Italija, Castel Gandolfo – sudjelovao na Međunarodnom skupu o novim temeljnim smjernicama svećeničkog odgoja

9.10.
* Split, Ordinarijat – primio s. Radoslavu Radek, vrhovnu glavaricu Družbe sestara Služavki Malog Isusa

9.10. – 12. 10.
* Zagreb, HBK- sudjelovao na plenarnom zasjedanju Hrvatske biskupske konferencije

13. 10.
* Split, Kampus – predvodio euharistijsko slavlje za početak duhovne obnove

15. 10. Dvadeset i osma nedjelja kroz godinu
* Split, Poljud – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 50-te obljetnice osnutka župe Svete Trojice

17.10.
* Split, Ordinarijat – primio moliškog Hrvata don Angela Giorgetta, župnika u župama San Felice del Molise i Montemitro i njegova pastoralnog suradnika Roka Giorgetta

18. 10. Sv. Luka, evanđelist
* Split, Kocunar – predslavio euharistijsko slavlje i predvodio procesiju

19. 10.
* Split, KBF – sudjelovao na XXIII. međunarodnom teološkom simpoziju „Vjera i sport u susretu“

20. 10.
* Split, Kamen – otvorio dvogodišnji studij Teologije posvećenog života

22. 10. Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu
* Igrane – predslavio euharistijsko slavlje tokom kojeg je posvetio novi oltar

25. 10.
* Vepric – susret sa dekanom i svećenicima Neretvanskog dekanata
* Split, Sjemenište – predstavio zbornik dječjih  radova „Na ramenima moga tate“

26. 10.
* Split, Ordinarijat – primio članove „Saveza za Poljica“

29. 10. Trideseta nedjelja kroz godinu
* Brnaze – predslavio euharistijsko slavlje i krstio šesto dijete u obitelji Čarić

30.-31. 10.
* Zagreb – koncelebrirao na euharistijskom slavlju i sudjelovao na susretu sa državnim tajnikom kardinalom Pietrom Parolinom

1. 11., Svi Sveti
*  Lovrinac – predslavio euharistijsko slavlje i molitvu odrješenja za pokojne

2. 11., Dušni dan
*  Vidonje – predslavio euharistijsko slavlje i molitvu za sve pokojne

5. 11. Trideset i prva nedjelja kroz godinu
* Split, Gospa od Zdravlja – predslavio euharistijsko slavlje i otvorio Dane socijalne zauzetosti

7.-14. 11.
* Izrael– sudjelovao na hodočašću vjernika Splitsko-makarske nadbiskupije u Svetu Zemlju

18.11.
* Mlinište – slavio misu zadušnicu za pokojne roditelje

19.11. Trideset i treća nedjelja kroz godinu
* Split, Sv. Dominik – predslavio euharistijsko slavlje o proslavi 50. obljetnice utemeljenja župne zajednice

21. 11., Prikazanje Blažene Djevice Marije
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice župe
* Makarska, Konatedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe

22.11.
* Split, KBF – sudjelovao na teološkom skupu „Dr. sc. Živan Bezić: teologija i pastoral“
* Ordinarijat – primio kandidate za sveti red đakonata

23. 11.
* Ordinarijat – sudjelovao u predstavljanju nove knjige pape Franje „Oče naš“
* CBS – predslavio misno slavlje prigodom ispovijesti vjere i obećanja kandidata za đakonat

25. 11.
* Split, Sjemenište – sudjelovao na Stručnom skupu za vjeroučitelje

26. 11. Svetkovina Krista Kralja
* Split, Gospa od Zdravlja – za đakone zaredio desetoricu bogoslova: dva na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije, šestoricu na naslov Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja te dvojicu na naslov Hrvatske dominikanske provincije Navještenja BDM

28.11.
* Ordinarijat – susret s župnicima u čijim se župama održavaju zaručnički tečajevi
* Ordinarijat – susret s dekanima

1. 12.
* Imotski – predvodio misu zadušnicu za pokojnog fra Vinka Prlića

2. 12.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slave na proslavi 40. obljetnice Hrvatske zajednice Bračnih susreta

3. 12. Prva nedjelja došašća
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje

5. 12.
* Split – prisustvovao na predstavljanju knjige „Marko Marulić, pjesnik i didaktičar“ don Drage Šimundže

6. 12. Sv. Nikola
* Vepric – predvodio sv. misu i sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike Splitsko – makarske nadbiskupije
* Neorić – predvodio misu zadušnicu za pokojnog biskupa mons. Petra Šolića, o 25. obljetnici smrti

7. 12. Sv. Ambrozije
* Split, Ravne Njive – predvodio euharistijsko slavlje o slavlju 40. godišnjice djelovanje Neokatekumenskog puta u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji

8. 12. Bezgrešno začeće BDM
* Split, CBS – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom svetkovine zaštitnice CBS-a i nazočio svečanoj akademiji
* Split, Sv Frane na obali – predvodio svečano euharistijsko slavlje

9. 12.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje u zajedništvu s članovima Marijine legije

10. 12. Druga nedjelja došašća
* Metković, Sv. Ilija – predvodio euharistijsko slavlje na kojem je krstio dijete iz obitelji Baće

14. 12. Sv. Ivan od Križa
* Ordinarijat – Božićno primanje za ravnatelje predškolskih ustanova, te osnovnih i srednjih škola
* Ordinarijat – primio kontraadmirala Predraga Stipanovića, zapovjednika HRM – a i komodora Ivu Raffanellija

15. 12.
* Ordinarijat – primio Pwela Wlodarczyskoga, počasnog konzula RG u Krakovu
* Split, Sveučilišna galerija „Vasko Lipovac“ – prisustvovao predstavljanju knjige „Vodnjanske relikvije očima znanstvenika – antropološki pristup“
* Split, Samostan sestara Anćela- predvodio euharistijsko slavlje na blagdan sv. Marije Crucifikse, utemeljiteljice sestara Anćela

17. 12. Treća nedjelja došašća
*  Makarska – predvodio sv. misu u konkatedrali sv. Marka
*  Split, Gospa od Zdravlja – sudjelovao na adventskoj duhovnoj obnovi za redovnice grada Splita

18. 12.
* Split, Caritas - primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije
* Split, Gospa od Zdravlja – prisustvovao na predstavljanju monografije Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja „Gospodina vam dao mir“

19. 12.
* Ordinarijat - predstavljanje Božićne poruke i susret s medijskim djelatnicima

21. 12.
*  Ordinarijat - božićno primanje i čestitanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike Grada i Županije

22. 12.
*  Ordinarijat - sveta misa i susret s djelatnicima Ordinarijata
* Svećenički dom – posjetio umirovljene i bolesne svećenike

25. 12., Rođenje Gospodinovo
* Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku
* Katedrala - predvodio svečanu danju misu
* Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode

26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
*  Split, samostan Kćeri Božje ljubavi – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike doma za starije o kojima se brinu časne sestre
* Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje

28. 12., Nevina dječica
* Trogir – posjetio časne sestre Benediktinke u samostanu sv. Nikole
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare

31. 12., Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa
*  Split, Sukoišan, predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Katedrala - predvodio svečano euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu

Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mons. Ante Jozić, apostolski nuncij u Bjelorusiji, zaređen je za naslovnog nadbiskupa Cise u srijedu 16. rujna u novoj ...
Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin stigao je kroz jutro u utorak 15. rujna u splitsku zračnu luku ...
1. Draga braćo u biskupstvu Ratko i Petre, uvaženi gosti i poštovani svi nazočni! Svečan i važan događaj okuplja nas ...
Splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić i splitsko-makarski nadbiskup koadjutor mons. Dražen Kutleša uputili su ...
Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu u četvrtak, 10. rujna u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u ...
Splitsko-makarski nadbiskup koadjutor Dražen Kutleša preuzeo je službu Velikog kancelara Katoličkoga bogoslovnog ...
Proslava blagdana Male Gospe i Dana grada Solina završila je svečanim popodnevnim misnim slavljem koje je na Gospinom ...
Brojni vjernici i hodočasnici, iako zbog epidemioloških mjera u znatno manjem broju, i ove su se godine okupili u ...
Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda (OFS) „Blagovijest“, Split – Trstenik organiziralo je u subotu, 8. ...
Hodočašće u Poljsku, zemlju našeg zemaljskog i nebeskog prijatelja sv. Ivana Pavla II. u kojoj su tragove Božjeg ...
Predzadnjeg dana hodočašća, a posljednjeg dana boravka u Poljskoj, 12. listopada, hodočasnici Splitsko-makarske ...
Karol Wojtyla postao je Krakovski biskup 1958. godine, pet godina kasnije papa Pavao VI. imenovao ga je nadbiskupom, a ...
20. stoljeće bilo je vrijeme velike patnje i stradanja na tlu kršćanske Europe. Dok mnogi čine najveća zla bratu ...
„Tko želi znati kako kuca srce Poljske, mora doći na Jasnu Goru“, rekao je sv. Ivan Pavao II. Osjetili su to i ...
Drugi dan hodočašća Splitsko-makarske nadbiskupije „Ne bojte se! Otvorite vrata Kristu!“, 8. listopada, započeo je ...
Vjernici Splitsko-makarske nadbiskupije predvođeni nadbiskupom i metropolitom mons. Marinom Barišićem krenuli su na ...