Kronika Oca nadbiskupa - 2019. godina

1. 1., Svetkovina Marije Bogorodice
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje sa zazivom Duha Svetoga na početku Nove godine

3. 1.
* Sinj – predvodio misu zadušnicu za pokojnog fra Šimuna Čuguru

6. 1. Bogojavljenje
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje

13. 1. Krštenje Gospodinovo
* Omiš – predvodio euharistijsko slavlje i krstio peto dijete u obitelji Pešić

14. 1.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio misu zadušnicu za pokojnog fra Branka Mijića

15. 1.
* Zadar – koncelebrirao na euharistijskom slavlju o svetkovini sv. Stošije,  zaštitnice grada Zadra

16. 1.
* Ordinarijat – sudjelovao na 6. redovitoj sjednici Pastoralnog vijeća Splitsko-makarske nadbiskupije

17. 1. Sv. Antun, opat
* Požega – sudjelovao na susretu dijela biskupa Hrvatske biskupske konferencije sa episkopima Srpske pravoslavne Crkve

18. 1.
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje na početku Molitvene osmine za jedinstvo kršćana

21. 1. Sv. Agneza
* Zagreb, HBK – sudjelovao na XXI. Redovitom godišnjem zasjedanju HBK i BK Bosne i Hervegovine

22. 1.
* Zagreb – prisustvovao na otvaranju 59. Teološko – pastoralnog tjedna

23. 1.
* Zagreb, HBK – sudjelovao na Izvanrednom plenarnom zasjedanju HBK

25. 1. Obraćenje sv. Pavla
* Split, Pujanke – predvodio euharistijsko slavlje

30. 1.
* Ordinarijat – predvodio sjednicu Prezbiterskog vijeća Splitsko-makarska nadbiskupije

2. – 3. 2.
* Dubrovnik – sudjelovao na festi sv. Vlaha, zaštitnika grada Dubrovnika i Dubrovačke biskupije

5. 2. Sv. Agata, dj. i mč.
* Ordinarijat – sudjelovao na susretu (nadbiskupa), župnika-mentora i odgovornih za pastoralnu godinu
* Ordinarijat – sudjelovao na susretu biskupa Splitske metropolije

6. 2. Sv. Pavao Miki i drugovi, mč.
* Ordinarijat – predvodio sjednicu dekana Splitsko-makarske nadbiskupije

7. 2.
* Ordinarijat – primio s. Miroslavu Bradicu, Časnu majku Družbe sestara sv. Vinka Paulskog i s. Mariju Radoslavu Kevo, provincijalku Provincije Naviještenja Gospodinova – Split

10. 2. Peta nedjelja kroz godinu
* Kman – pastirski pohod

11. 2. Gospa Lurdska
* Split, KBC Firule – predvodio euharistijsko slavlje

15. 2.
* Split, KBC Firule – prisustvovao proslavi Dana KBC Split

16. 2.
* Split, Sv. Križ – pastirski pohod

17. 2. Šesta nedjelja kroz godinu
* Split, Poljud – pastirski pohod

21. 2.
* Ordinarijat – primio predstavnike Hrvatske salezijanske provincije
* Ordinarijat – primio protojereja Kirka Velinskog, svećenika Makedonske pravoslavne crkve u Hrvatskoj

22. 2. Katedra svetog Petra
* Ordinarijat – primio predstavnike SKACA
* Split, Palača Milesi – sudjelovao u predstavljanju knjige „Nada koja ne postiđuje“ koju je napisao mons. Ratko Perić

23. 2. Sv. Polikarp, b. i m.
* Split, Gospa od Zdravlja – pastirski pohod

24. 2. Sedma nedjelja kroz godinu
* Split, Samostan sv. Frane – pastirski pohod

28. 2.
* Ordinarijat – primio fra Darka Teperta, vizitatora Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja

1. 3.
* Split, Manuš – pastirski pohod

2. 3.
* Split, Pojišan – pastirski pohod

3. 3. Osma nedjelja kroz godinu
* Split, Škrape – pastirski pohod

4. 3.
* Solin, OŠ Kraljice Jelene – sudjelovao na otvaranju vjeronaučne olompijade
* Split, CBS – prisustvovao na Izbornoj skupštini Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, podružnica Split

6. 3. Pepelnica – Čista srijeda
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje

7. 3.
* Ordinarijat – primio s. Andrijanu Mirčeta, novoizabranu provincijalku splitske Provincije Navještenja Gospodinova Družbe sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog

8. 3.
* Split, Sv. Dominik – pastirski pohod

9. 3.
* Split, Spinut – pastirski pohod

10. 3.
* Split, župa Svete Obitelji – pastirski pohod

11. 3.
* Zagreb – prisustvovao proslavi 350. obljetnice Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

12. 3.
* Split, KBF – prisustvovao predstavljanju knjige „Vjere – pjesma i radost. Pisana ostavština don Marka Stanića i suvremenici o njemu“

13. 3.
* Vepric – sudjelovao na korizmenoj rekolekciji svećenika Splitsko-makarska nadbiskupije

15. 3.
* Split, Katedrala – pastirski pohod

16. 3.
* Split, Sućidar – pastirski pohod

17. 3. Druga korizmena nedjelja
* Split, Trstenik – pastirski pohod

19. 3. Sv. Josip, zaručnik BDM
* Košute – blagoslovio kapelicu i samostan „Srca Isusova i Marijina“
* Split, Brda – pastirski pohod

20. 3.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje za pokojne nadbiskupe Franu Franića i Antu Jurića

22. 3.
* Split, Pujanke – pastirski pohod

23. 3.
* Split, Konkatedrala – pastirski pohod

24. 3. Treća korizmena nedjelja
* Split, Visoka – pastirski pohod
* Split, Sjemenište – prisustvovao akademiji povodom proslave svetkovine Blagovijesti

25. 3. Naviještenje Gospodinovo - Blagovijest
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje povodom proslave svetkovine Naviještenje Gospodinova – Blagovijesti i otkrio bistu don Frane Bulića
* Split, Samostan sestara milosrdnica – predvodio euharistijsko slavlje

26. 3.
* Ordinarijat – susreo se s biskupima Splitske metropolije i profesorima Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu na naslov Splitske metropolije

27. 3.
* Ordinarijat – susreo se s članovima Prvostolnog kaptola

28. 3.
* Ordinarijat – primio gosp. Dalibora Ninčevića, gradonačelnika grada Solina

29. 3.
* Ordinarijat – primio predstavnike inicijative „Hod za život“
* Split, Mejaši – pastirski pohod

30. 3.
* Split, Kocunar – pastirski pohod

31. 3. Četvrta korizmena nedjelja
* Split, Mertojak – pastirski pohod

1. 4.
* Ordinarijat – susret Velikih kancelara, dekana i prodekana s Teoloških fakulteta u Hrvatskoj

2. 4.
* Ordinarijat – primio upravu KBC-a Split

3. 4.
* Ordinarijat – primio fra Ivu Martinovića, provincijala Franjevaca trećoredaca
* Ordinarijat – primio prof. dr. sc. Dragana Ljutića, rektora Sveučilišta u Splitu

4. 4.
* CBS, Split - predvodio euharistijsko slavlje i primanje među kandidate za đakonat i prezbiterat

6. 4.
* CBS, Split - predvodio euharistijsko slavlje podjele službi lektorata i akolitata
* Palača Milesi, Split – otvorio manifestaciju „Dani kršćanske kulture“

7. 4. Peta korizmena nedjelja
* Makarska, sv. Marko - predvodio euharistijsko slavlje prigodom tradicionalnog pohoda Makarskoj uoči Uskrsa

8. 4.

            * Ordinarijat – primio članove Generalnog definitorija franjevaca konventualaca

12. 4.
* Split, Neslanovac – pastirski pohod

13. 4.
* Split, Sirobuja – pastirski pohod

14. 4. Cvjetnica – Nedjelja Muke Gospodinove
*Katedrala - predvodio euharistijsko slavlje te započeo četrdesetosatno klanjanje (kvarantore)
*Katedrala - sudjelovao na uri klanjanja

15. 4. Veliki ponedjeljak
* Katedrala – klanjanje

16. 4. Veliki utorak
* Ordinarijat – predstavljanje Uskrsne poruke za medije
* Ordinarijat - sudjelovao na zatvaranju Dana kršćanske kulture te dodijeli nagrade „Andrija Buvina“

17. 4. Velika srijeda
* Ordinarijat – Uskršnji doručak s djelatnicima i suradnicima Ordinarijata
* Katedrala - predvodio euharistijsko slavlje i završetak četrdesetosatnog klanjanja
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova

18. 4. Veliki četvrtak
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje posvete ulja
*Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje Večere Gospodnje

19. 4. Veliki petak
* Katedrala – predvodio svečanu molitvu časoslova
* Katedrala – predvodio obrede Velikog petka

20. 4. Velika subota
* Ordinarijat – primio i čestitao blagdane predstavnicama raznih redova časnih sestara koje djeluju na području Splita
* Svećenički dom – posjetio starije i bolesne svećenike
* Katedrala – predvodio Vazmeno bdijenje

21. 4. Uskrs – Vazam: Nedjelja Uskrsnuća Gospodnjeg
* Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje
* Zatvor, Bilice – predvodio euharistijsko slavlje

22. 4. Vazmeni Ponedjeljak
* Đakovo – sudjelovao na ređenju mons. Ivana Ćurića, pomoćnog biskupa đakovačko-osječkog

23. 4. Vazmeni utorak

            Kaštel Sućurac – predvodio euharistijsko slavlje

25. 4. Vazmeni četvrtak
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare
* Katedrala – prisustvovao otvaranju relikvijara sv. Dujma i predvodio molitvu Večernje
* Klis – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

26. 4. Vazmeni petak
* Sinj – Ruda – Ugljane – sudjelovao na godišnjem izletu djelatnika i suradnika Ordinarijata

27. 4. Vazmena subota
* Split, Gospa od Zdravlja – podijelio sakramente kršćanske inicijacije odraslima
* Split, Trstenik – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

28. 4. Druga Vazmena nedjelja
* Klis – sveta potvrda
* Zagreb – sudjelovao na misi zahvale za djelovanje u RH mons. Giuseppea Pinta, apostolskog nuncija

29. 4. Sv. Katarina Sijenska, dj. i n.., zaštitnica Europe
* Split, Visoka – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

30. 4. Sv. Venancije b. i mč.
* Split, Žnjan – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

1. 5. Sv. Josip radnik
* KBC Split – u zajedništvu s kardinalom Pietrom Parolinom, državnim tajnikom Svete Stolice i drugim nad/biskupima pohodio mons. Antu Jozića, novoimenovanog nadbiskupa Cisse
* Ordinarijat – susreo se s kardinalom John Tongom, apostolskim administratorom u Hong Kongu

2. 5. Sv. Atanazije, b. i n.
* Split, Mejaši – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

3. 5. Sv. Filip i Jakov, apostoli
* Ordinarijat – primio delegaciju međunarodnog časopisa „Communio“
* Sinj – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

4. 5.
* Split, Visoka – sveta potvrda

5. 5. Treća vazmena nedjelja
* Split, Žnjan – sveta krizma
* Split, Mejaši – sveta krizma

6. 5.
* Split, Katedrala – predvodio svečanu molitvu Večernje tijekom koje su prepozit Prvostolnog kaptola mons. Nediljko Ante Ančić i gradonačelnik grada Splita gosp. Andro Krstulović Opara svečano otvorili moćnik sv. Dujma

7. 5.  Sv. Dujam, zaštitnik Grada i Nadbiskupije
* Katedrala – Riva – sudjelovao na procesiji i koncelebrirao na svečanom euharistijskom slavlju koje je predvodio mons. Zdenko Križić, gospićko-senjski biskup
* Split, sv. Frane – sudjelovao u humanitarnoj akciji „Ključ života“ kojom su se prikupljala sredstva za dječji odjel Zavoda za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju KBC-a Split

8. 5.
* Ordinarijat – primio gđu. Tetianu Stawnychy, direktoricu Odbora za pomoć Crkvi srednje i istočne Europe Biskupske konferencije Sjedinjenih Američkih Država.
* Ordinarijat – primio p. Dalibora Renića, isusovačkog provincijala

9. 5.
* Imotski – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

10. 5.
* Trilj – predvodio misu zadušnicu za pokojnog don Luku Jozića
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio euharistijsko slavlje i molitveno bdijenje za duhovna zvanja

11. 5.
* Sinj – sveta krizma
* Runovići – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

12. 5. Četvrta vazmena nedjelja: Nedjelja Dobrog Patira
* Runovići – sveta krizma
* Imotski – sveta krizma

13. 5. Gospa Fatimska
* Split, Blatine – Škrape – predvodio euharistijsko slavlje

14. – 16. 5.
* Zagreb – sudjelovao na 58. plenarnom zasjedanju HBK

18. 5.
* Ordinarijat – primio predstavnike udruga SKAC i MAGIS
* Gata – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima
* Tugare – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

19. 5. Peta vazmena nedjelja
* Gata – sveta krizma
* Tugare – sveta krizma

21. 5.
* Jesenice – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

22. 5.
* Vepric – svećenički dan

23. 5.
* Podstrana – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

24. 5. Marija pomoćnica kršćana
* Split, Kman –predvodio euharistijsko slavlje

25. 5.
* Split, Sv. Križ – podijelio svetu krizmu djeci iz Centra za autizam Split

26. 5. Šesta vazmena nedjelja
* Podstrana – sveta krizma
* Jesenice –sveta krizma

27. 5.
* Split, Firule – sudjelovao u predstavljanju endoskopskog stupa za operacije djece kupljen uz pomoć humanitarne akcije „Obitelji za najmanje“ u sklopu 3. NSHKO

29. 5.
* Split, CBS – blagoslovio splitski studio Laudato TV-a

30. 5. Uzašašće Gospodinovo
* Ordinarijat – primio najuspješnije ekipe vjeronaučne olimpijade
* Brda – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

31. 5. Pohod BDM
* Vrlika – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

1. 6. Sv. Justin, mč.
* Brda – sveta krizma

2. 6. Sedma vazmena
* Vrlika – sveta krizma

3. 6.

            Katedrala – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

6. 6.
* Split, Poljud – susret s krizmanicima, roditeljima i kumovima

7. 6.
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio misu zahvalnicu za kraj akademske godine 2018/2019

9. 6. Pedesetnica – Duhovi
* Katedrala – sveta krizma

10. 6. BDM – Majka Crkve
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje pri susretu crkvenih pokreta i zajednica Splitsko-makarske nadbiskupije

11. 6. Sv. Barnaba, ap.
* Katuni – predvodio misu zadušnicu za pokojnog don Ivana Babića

12. 6.
* Ordinarijat – primio đakone Splitsko – makarske nadbiskupije

13. 6. Sv. Ante Padovanski
* Split, Ordinarijat – sudjelovao na tiskovnoj konferenciji prigodom podjele počasnog doktorata dr. sc. Estheri Gitman
* Split, sv. Frane na obali – predvodio euharistijsko slavlje

14. 6.

            Split, HNK – sudjelovao na proslavi Dana Sveučilišta u Splitu

15. 6.
* Split, Sjemenište – predvodio euharistijsko slavlje pri susretu ministranata Splitsko-makarske nadbiskupije
* Rijeka – koncelebrirao na proslavi sv. Vida, dana grada Rijeke i zaštitnika Riječke nadbiskupije

16. 6. Presveto Trojstvo
* Rogotin – predvodio euharistijsko slavlje o proslavi 100. obljetnice samostalnosti župe Presvetog Trojstva u Rogotinu

17. 6.
* Zagreb – sudjelovao na Izvanrednom plenarnom zasjedanju HBK i susretu s Provincijalima i Provincijalkama

20. 6. Tijelovo – Svetkovina Tijela i Krvi Gospodinove
* Split, Katedrala – predvodio euharistijsko slavlje i procesiju

22. 6.
* Split, Konkatedrala – predvodio euharistijsko slavlje tijekom kojeg je podijelio sveti red prezbiterata 15-ici đakona

23. 6. Dvanaesta nedjelja kroz godinu
* Slivno Imotsko – sveta krizma

26. 6.
* Ordinarijat - dodjela nagrada i priznanje za igrače KMNL i MMNL

27. 6.
* Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ – predvodio euharistijsko slavlje za kraj školske godine i podijelio maturantima svjedodžbe
* CBS – predvodio euharistijsko slavlje za kraj akademske godine

28. 6. Svetkovina Presvetog Srca Isusova
* Lovret, Školske Sestre Franjevke – predvodio euharistijsko slavlje

29. – 30. 6.
* Bad Cannstatt – sveta krizma

4. 7.
* Ordinarijat – primio mladomisnike i uručio im dekrete o položenom Jurisdikcijskom ispitu

7. 7. Četrnaesta nedjelja kroz godinu
* Trilj – krstio 8. dijete u obitelji Galić, peto dijete u obitelji Petričević i treće dijete u obitelji Šipić

15. 7.
* Ordinarijat – primio gradonačelnicu grada Sinja i izaslanstvo Viteškog alkarskog društva
* Ordinarijat – primio mladomisnike i uručio im prve dekrete

18. 7.
* Ordinarijat – primio s. Tereziju Pervan, novoizabranu provincijalku Služavki Malog Isusa
* Katedrala – koncelebrirao na euharistijskom slavlju kojeg je predvodio kardinal Gaultiero Basseti, nadbiskup Perugie
* Ordinarijat – susreo se s kardinalom Gaultierom Bassetiem, nadbiskupom Perugie i predsjednikom Talijanske biskupske konferencije i s drugim biskupima iz pokrajine Umbrije

27. 7. Sv. Klement Ohridski, Gorazd i drugovi
* Metković, sv. Nikola b., - predvodio euharistijsko slavlje na prvom susretu duhovnih zvanja iz doline Neretve
* Ordinarijat – primio kardinala Angela De Donatisa, Papina vikara za Rim i njegove suradnike

2. 8. Gospa od Anđela
* Imotski – predvodio euharistijsko slavlje

4. 8. Osamnaesta nedjelja kroz godinu
* Sinj – prisustvovao na 304. viteškoj igri Alke

10. 8.
* Solin – predvodio euharistijsko slavlje na početku hodočašća mladih Splitsko – makarske nadbiskupije Gospi Sinjskoj

11. 8. Devetnaesta nedjelja kroz godinu, sv. Klara
* Samostan sestara Klarisa – predvodio euharistijsko slavlje

14.8.
*Kašel Novi – sudjelovao u proslavi 100. godišnjice nošenja slike Gospe od Stomorije

15. 8., Uznesenje BDM – Velika Gospa
*Sinj – predvodio procesiju i euharistijsko slavlje o svetkovini Velike Gospe
*Split – predvodio procesiju i euharistijsko slavlje u svetištu Gospe od Pojišana

16. - 18. 8.
*Vepric – susreo se s bogoslovima Splitsko-makarske nadbiskupije

26. 8.
* Sjemenište – sudjelovao na otvaranju Katehetske ljetne škole

27. – 29.8.
* Blidinje, Masna Luka - sudjelovao na duhovnim vježbama za mlađe svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

5.9.
*Siverić – predvodio misu zadušnicu za pokojnog don Krstu Tomića

6.9.
*Katedrala, Split – predvodio euharistijsko slavlje te podijelio kanonske mandate vjeroučiteljima

7. 9.
*Vepric – koncelebrirao na euharistijskom slavlju kojeg je predvodio mons. Želimir Puljić, nadbiskup zadarski

8. 9. Rođenje BDM (Mala Gospa)
*Solin – predvodio procesiju i euharistijsko slavlje prigodom blagdana Male Gospe
*Solin – koncelebrirao na večernjem euharistijskom slavlju kojeg je predslavio mons. Petar Palić, biskup hvarski

9.9.
*NKG „Don Frane Bulić“, Split – predvodio svečano euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine

14.9. Uzvišenje svetoga križa
*Mostar - sudjelovao u proslavi 50. godišnjice svećeničkog ređenja mons. Ratka Perića

15.9. Dvadeset i četvrta nedjelja kroz godinu
*Split, sv. Frane na Obali - predvodio euharistijsko slavlje tijekom kojega je krstio malu Mariju, peto dijete u obitelji Angele i Stipe Pletikose

18.9.
* Vepric – studijski dan svećenika Splitsko-makarske nadbiskupije

20.9. Sv. Andrija Kim Taegon i drugovi
* Samostan Gospe od Zdravlja, Split – sudjelovao na XXXV. Redovničkim danima

22.9. Dvadeset i peta nedjelja kroz godinu
* Palača Milesi, Split – sudjelovao na predstavljanju knjige „Studije o Splitskom evangelijaru“

23.9. Sv. Pio iz Pietrelcine
* Sjemenište, Split – predvodio euharistijsko slavlje i sudjelovao na proslavi Dana Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije

24.9.
* Poljud, Split – predvodio euharistijsko slavlje za početak nove sezone KMNL

26.9.
* Gospa od Zdravlja, Split – predvodio euharistijsko slavlje i zaziv Duha Svetoga za srednjoškolce i njihove profesore

27.9. Sv. Vinko Paulski
* Samostan sestara milosrdnica, Split – predslavio euharistijsko slavlje o spomendanu sv. Vinka Paulskog, utemeljitelja reda Sestara Milosrdnica

28.9.
* Katolički bogoslovni fakultet, Split - Sudjelovao na svečanoj promociji za odgojiteljice koje su završile jednogodišnji teološko-katehetski program cjeloživotnog učenja za odgojiteljice u vjeri u predškolskim ustanovama

28. – 29. 9.
*Šibenik - sudjelovao na proslavi sv. Mihovila, zaštitnika grada Šibenika

30. 9. Sv. Jeronim
* Katolički bogoslovni fakultet, Split – predvodio euharistijsko slavlje za početak nove akademske godine

1. - 2. 10. Sv. Stjepan, papa i mučenik
*  Hvar- sudjelovao na proslavi sv. Stjepana I., pape i mučenika

4. 10. Sv. Franjo Asiški
* Trstenik – predvodio euharistijsko slavlje

5. – 6. 10. Dvadeset i sedma nedjelja kroz godinu
* Metković –  predvodio euharistijsko slavlje i sudjelovao na proslavi 300. godina župe sv. Ilije

7. – 13. 10.
* Poljska - sudjelovao na hodočašću vjernika Splitsko-makarske nadbiskupije stopama Ivana Pavla II.

15. 10. Sv. Terezija Avilska
* Požega - predvodio euharistijsko slavlje povodom svetkovine sv. Terezije Avilske

16. – 18. 10.
* Zagreb – sudjelovao na 59. Plenarnom zasjedanju HBK

19. 10.
* Krašić – sudjelovao na 7. hrvatsko-slovenskom susret katolika

20. 10. Dvadeset i deveta nedjelja kroz godinu

 * Makarska - predvodio euharistijsko slavlje i sudjelovao na proslavi 50. godina župe Kraljice Mira

22. 10.
* Ordinarijat – primio kandidate za sveti red đakonata na naslov Splitsko-makarske nadbiskupije
* CBS, Split – predvodio euharistijsko slavlje prigodom obećanja kandidata za sveti red đakonata

23. 10.
* KBF, Split – sudjelovao na otvaranju 25. međunarodnog teološkog simpozija KBF-a u Splitu, na temu „Crkva između iseljavanja i useljavanja“

27. 10. Trideseta nedjelja kroz godinu
* Sv. Nikola, Metković – predvodio euharistijsko slavlje tokom kojeg je zaredio osmoricu novih đakona

28. 10. Sv. Šimun i Juda Tadej
* Kampus, Split - predvodio euharistijsko slavlje za početak nove akademske godine

30. 10.
* Ordinarijat – primio u završni susret svojih pastirskih pohoda svećenike Katedralnog dekanata
* Ordinarijat – primio u posjet Veleposlanicu Republike Bugarske u Republici Hrvatskoj Genku Vasilevu

31. 10.
* Dječji dom Maestral, Split – posjetio štićenike Dječjeg doma Maestral

1. 11. Svi Sveti
* Lovrinac, Split – predvodio euharistijsko slavlje i molitvu odrješenja za sve pokojne

4. 11. Sv. Karlo Boromejski

 * Caritas, Split - primio učenike i studente stipendiste sa njihovim roditeljima te im podijelio stipendije u organizaciji Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije

6.11.
* Ordinarijat – primio u završni susret svojih pastirskih pohoda svećenike Konkatedralnog dekanata

8.11. Bl. Gracija Kotorski
* Ordinarijat – primio u posjet don Tadeusza Rozmusa savjetnika vrhovnog poglavara Salezijanske družbe za Središnju i Sjevernu Europu

10. 11. Trideset i druga nedjelja kroz godinu
*Vinjani Donji - predvodio euharistijsko slavlje i obred posvete oltara u crkvi sv. Roka

11. 10. Sv. Martin Tourski
* Kotišina -  predvodio euharistijsko slavlje i blagoslovio obnovljenu crkvu sv. Martina u župi sv. Ivana Krstitelja

14.11. Sv. Ivan Trogirski
*Trogir, Katedrala - predvodio svečanu procesiju i euharistijsko slavlje povodom svetkovine sv. Ivana Trogirskog, zaštitnika Grada

16. 11.
* Mlinište – predvodio euharistijsko slavlje za pokojne roditelje

17. 11. Trideset i treća nedjelja kroz godinu
*  Sičani - predvodio euharistijsko slavlje o blagdanu sv. Nikole Tavelića

21. 11. Prikazanje Blažene Djevice Marije – Gospa od Zdravlja
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio svečano euharistijsko slavlje
* Makarska, Katedrala sv. Marka – predvodio svečano euharistijsko slavlje prigodom proslave svetoga Klementa, mučenika, zaštitnika župe

23. 11.
* Nadbiskupsko sjemenište – prisustvovao na stručnom skupu za vjeroučitelje Splitsko-makarske nadbiskupije

 23.-24. 11. Isus Krist – Kralj svega stvorenoga
* Varaždin – sudjelovao na biskupskom ređenju mons. Bože Radoša novog Varaždinskog biskupa

26. 11.
* Ordinarijat – primio članove Neokatekumenskog puta

28. 11.
* Ordinarijat – sudjelovao na svečanoj akademiji i studijskim danom povodom proslave 50. obljetnice ponovne uspostave Splitske metropolije
*Katedrala – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom proslave 50. obljetnice ponovne uspostave Splitske metropolije

4. 12.
* Vepric – predvodio euharistijsko slavlje i sudjelovao na adventskoj rekolekciji za svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

5.12.
* Split, Sjemenište – sudjelovao u promociji Zbornika učeničkih literarnih i likovnih radova „Na koljenima djeda i bake“

6. 12. Sv. Nikola, b.
* Sv. Nikola, Metković – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 50. obljetnice postojanja župe sv. Nikole

7.12. Sv. Ambrozije
* Split, HNK-a – sudjelovao na obilježavanju 20. obljetnice smrti dr. Franje Tuđmana

8.12. Druga nedjelja došašća
* Vid - predvodio svečano euharistijsko slavlje tijekom kojeg je krstio malenog Ivana, šesto dijete u obitelji Marijane i Dene Kaleba

9.12. Bezgrešno začeće BDM
* Split, CBS – predvodio euharistijsko slavlje i sudjelovao na svečanoj akademiji

12.12.
* Ordinarijat – božićno primanje za ravnateljice i ravnatelje predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova

14. 12.

            Split, Samostan sestara Anćela- predvodio euharistijsko slavlje na blagdan sv. Marije Crucifikse, utemeljiteljice sestara Anćela

15.12. Treća nedjelja došašća
* Makarska, katedrala sv. Marka – predvodio euharistijsko slavlje tijekom kojeg je krstio malenoga Luku

17.12.
* Ordinarijat –  primio načelnika PU Splitsko-dalmatinske gospodina Dražena Viteza i voditelja Odjela za prevenciju PU Splitsko-dalmatinske gospodina Paška Ugrina

18. 12.
* Ordinarijat – predstavljanje Božićne poruke za medije

19.12.
* Ordinarijat – božićno primanje za vjernike te političke, kulturne i društvene djelatnike grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije

22.12. Četvrta nedjelja došašća
* Split, Neslanovac – predvodio svečano euharistijsko slavlje povodom 25. godina župe sv. Marka tijekom kojeg krstio četvrto dijete u obitelji Dragana i Andree Vujčić
* Split, Gospa od Zdravlja – predvodio adventsku duhovnu obnovu za redovnice grada Splita i okolice

24. 12. Badnjak
* Split, Svećenički dom – pohodio umirovljene svećenike Splitsko-makarske nadbiskupije

25. 12.,  Božić - Rođenje Gospodinovo
* Katedrala - predvodio svečanu svetu misu polnoćku
* Katedrala - predvodio svečanu danju misu
* Split, Zatvor - predvodio euharistijsko slavlje za osobe lišene slobode

26. 12., sv. Stjepan Prvomučenik
*  Split, samostan Kćeri Božje ljubavi – predvodio euharistijsko slavlje i posjetio korisnike doma za starije o kojima se brinu časne sestre
* Split, Sustipan - predvodio svečano euharistijsko slavlje

27. 12., Sv. Ivan, ap . ev.
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare

28. 12., Nevina dječica, mč.
* Split – posjetio časne sestre Klarise u samostanu sv. Klare

29. 12., Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa
*  Split, Sukoišan, predvodio svečano euharistijsko slavlje

31. 12.
* Katedrala - predvodio euharistijsko slavlje kao zahvalnicu za proteklu građansku godinu     

Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
U povodu početka nove školske i vjeronaučne godine, a s obzirom na okolnosti u kojima se nalazimo, mons. Marin Barišić ...
Mons. Ante Jozić, apostolski nuncij u Bjelorusiji, zaređen je za naslovnog nadbiskupa Cise u srijedu 16. rujna u novoj ...
Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin stigao je kroz jutro u utorak 15. rujna u splitsku zračnu luku ...
1. Draga braćo u biskupstvu Ratko i Petre, uvaženi gosti i poštovani svi nazočni! Svečan i važan događaj okuplja nas ...
Splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić i splitsko-makarski nadbiskup koadjutor mons. Dražen Kutleša uputili su ...
Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Splitu u četvrtak, 10. rujna u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u ...
Splitsko-makarski nadbiskup koadjutor Dražen Kutleša preuzeo je službu Velikog kancelara Katoličkoga bogoslovnog ...
Proslava blagdana Male Gospe i Dana grada Solina završila je svečanim popodnevnim misnim slavljem koje je na Gospinom ...
Ostale vijesti iz ove kategorije
  • Prev
Mjesno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda (OFS) „Blagovijest“, Split – Trstenik organiziralo je u subotu, 8. ...
Hodočašće u Poljsku, zemlju našeg zemaljskog i nebeskog prijatelja sv. Ivana Pavla II. u kojoj su tragove Božjeg ...
Predzadnjeg dana hodočašća, a posljednjeg dana boravka u Poljskoj, 12. listopada, hodočasnici Splitsko-makarske ...
Karol Wojtyla postao je Krakovski biskup 1958. godine, pet godina kasnije papa Pavao VI. imenovao ga je nadbiskupom, a ...
20. stoljeće bilo je vrijeme velike patnje i stradanja na tlu kršćanske Europe. Dok mnogi čine najveća zla bratu ...
„Tko želi znati kako kuca srce Poljske, mora doći na Jasnu Goru“, rekao je sv. Ivan Pavao II. Osjetili su to i ...
Drugi dan hodočašća Splitsko-makarske nadbiskupije „Ne bojte se! Otvorite vrata Kristu!“, 8. listopada, započeo je ...
Vjernici Splitsko-makarske nadbiskupije predvođeni nadbiskupom i metropolitom mons. Marinom Barišićem krenuli su na ...